Upravit stránku

Stalo se již tradicí, že den před Velkou pardubickou jsou na programu rovinové dostihy. Poprvé se tak stalo v roce 1995. V sobotu 11. října se tak stane již podvacáté, čili takové malé jubileum. Po založení pardubického Dostihového spolku v roce 1993 byly navázány přátelské kontakty s anglickým závodištěm v Doncasteru, kde se v roce 1776 zrodil první ročník světového klasického dostihu nazvaného St.Leger.

Na počest této „družby“ byl i hlavní rovinový dostih v Pardubicích nazván Pardubickým St.Leger, i s podobnou distancí, což se nesetkalo s příznivou odezvou, zvláště u pražských dostihových „celebrit“. Nyní dostih nese název Velká cena Pardubic a letos se zkrátila i distance, což „vykazuje“ určitý smysl pro tradice.

První se zapsal do listiny vítězů REGULUS se žokejem Liborem Šindarem, zatím jediným trojnásobným vítězem dostihu je ZAGON, jehož jméno figuruje ve třech ročnících po sobě, letos měl možnost tuto bilanci vyrovnat TRIP TO RHODOS, ale jeho realizační tým dal přednost startu v Paříži...