Upravit stránku

129. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou - 13. 10. 2019

Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou 

Byl jedničkou na startovní listině a je jedničkou v cíli. Řeč je o temperamentním devítiletém hnědákovi Theophilovi, který se zapsal do listiny vítězů Velké pardubické. Pro jeho jezdce, žokeje Josefa Bartoše to bylo třetí vítězství v legendárním dostihu, Josef Váňa st. si do statistik trenéra píše číslo 11. Majitelem „Thea“ je Dostihový klub iSport-Váňa – netradiční syndikát s desítkami členů.

Sestřih z neděle 13. října 2019

Záznam celého nedělního dostihového dne 13. října 2019

Když se v naší zemi začala hrát fotbalová liga, měla Velká pardubická za sebou už kolem padesáti ročníků! Poprvé se dnes legendární dostih, který je označován za jeden z nejtěžších překážkových dostihů evropského kontinentu, běžel už v roce 1874. Je tak sportovní (i společenskou) událostí s nejdelší tradicí u nás. V posledních letech se termín jejího konání ustálil na druhou říjnovou neděli. Nejinak tomu bude i letos. Na trať dostihu dlouhého 6900 metrů s jednatřiceti překážkami se koně vydají v neděli 13. října 2019.

129. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou je vyvrcholením VÍKENDOVÉHO FESTIVALU, jehož součástí jsou také PŘEKÁŽKOVÉ DOSTIHY konané v sobotu 12. října 2019.

Neděle 13. října - 129. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou je pod záštitou Ministerstva zemědělství.