Upravit stránku

Golfisté na jeden den vystřídali koně na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Počtvrté se zde hrál turnaj Ve stopách Velké pardubickém, který byl letos poprvé mezinárodním mistrovstvím České republiky v extrémním golfu dvojic „Texas Scrable“. Osmnáctijamkové hřiště s parem 71 kopírovalo trať slavného překážkového dostihu.

Vítězem turnaje se stala pardubická dvojice Michal Petráň a Josef Barták. Noví čeští šampioni vyhráli výkonem 60 úderů. Broušené trofeje nejen jim, ale i dalším medailistům předával tuniský velvyslanec v České republice Kamel Haj Sassi.

U golfu je prioritou pobavit se. Ale samozřejmě konečné vítězství zahřeje,“ pronesl za vítěze Michal Petráň. „I když jsem tento turnaj hrál poprvé, nejsem ani překvapen naším prvenstvím. Měl jsem výborného spoluhráče. Naše vítězství je jeho prací.

Soutěže se letos zúčastnilo 68 hráčů, kteří vytvořili 34 dvojic. Nechyběly ani ženy, řada párů byla smíšených. „Oproti loňsku výrazně stoupla účast,“ pochvaloval si Jaromír Kalousek z firmy Eribos, která byla spolu s Dostihovým spolkem Pardubice, Golf & Country Clubem Svobodné Hamry a Agenturou 79 Promotion pořadatelem soutěže. „Není divu. Bylo nádherné počasí, což dělá hodně. Golf je hned o něčem jiném. A navíc zahrát si na dostihové dráze je příjemné zpestření,“ dodal Petráň.

Na závodišti pochopitelně scházely pečlivě vystříhané greeny. Nehrálo se do klasických jamek, ale k tyčím.

Byla to moje první zkušenost s extrémním golfem i s tímto turnajem. Měl jsem z toho strach, ale dá se tady hrát,“ řekl Petráň. „Je to něco úplně jiného než normální golf. Ale je to příjemné zpestření a řekl bych, že i velká výzva.“

Atraktivitu soutěži dodává dějiště. Odpaluje se v těsné blízkosti dostihových překážek včetně legendárního Taxisova příkopu. Několikrát museli golfisté odehrát míček i z oranice. A jamka číslo pět byla umístěna přímo na vršku Irské lavice.

Ta nám dělala největší problémy. Zahrát tuto jamku bylo dost o náhodě. I mnozí dobří hráči na to potřebovali spoustu úderů a řada černých koňů turnaje tady vyhořela,“ řekl Petráň. „A jednoduché nebylo ani zahrát míček do plovoucí jamky na Malé vodě. Bylo to opravdu extrémní.“

Za dvojicí Petráň – Barták skončili na druhém místě Hanousková a Hoček s 61 údery. Bronz vybojovali Pilip a Janoušková s 62 ranami.

Konečné pořadí turnaje:

  1. Petráň – Barták 60 ran,
  2. Hanousková – Hoček 61 ran,
  3. Pilip – Janoušková 62 ran,
  4. Petráň II – Káranský, Fiala – Redek 63 ran.

Vítězové doprovodných soutěží:

  • Longest Drive (nejdelší první rána na odpališti č. 1) - Hana Žáková
  • Nereast To Pin (rána co nejblíže jamce č. 18) - Jaromír Selichar