Upravit stránku

„9. Golfový turnaj ve stopách velké pardubické“ a 6. mezinárodní mistrovství České republiky v extrémním golfu dvojic „Texas Scramble“ hrané na 18 jamek - par 71 v již tradičním extrémním golfovém prostředí kurzu Velké pardubické v Agrofert Parku v délce 4.025 m pro ženy a 4.520 m pro muže.

Slunečné počasí, které několik prvních dubnových dnů vládlo nad Pardubicemi, se v sobotu 5. dubnarozplynulo. Obloha zešedivěla. Možná si příroda řekla, že když se v Pardubicích hraje extrémní golf, tak ať má k tomu i extrémní počasí. Dvaapadesáti hráčům, kteří se zúčastnili turnaje v extrémním golfu "Ve stopách Velké pardubické", to ale nevadilo.

  • Ocenění nejvyšší si z Pardubic odvezlo duo Roman Čadek a Pavel Vítovec (par 70).
  • Mezi druhým a třetím místem rozhodovalo až skore na posledních devíti jamkách. Stříbro nakonec vybojovali Karel Pobuda a David Simon, bronzoví skončili David Jirků a Pavel Krejčík.

Součástí turnaje byly také vložené soutěže Drive Nearest To Pin a Nearest To Pin. Vítězem Nearest To Pin na jamce číslo 18 se stal David Zikmund. V soutěži Drive Nearest To Pin na jamce číslo 1 mezi ženami zvítězila Tereza Klozová, mezi muži Petr Jirkal.

Pořadateli turnaje byly firmy Eribos s.r.o., GCC Svobodné Hamry, Estrella, s.r.o. a Dostihový spolek a.s.