Upravit stránku

Dostihová dráha pardubického závodiště se na jeden den v roce proměnila v golfové hřiště. Do kurzu legendárního dostihu se v sobotu 2. dubna vydalo dvaačtyřicet hráčů, účastníků 11. ročníku golfového turnaje „Ve stopách Velké pardubické“. Turnaj je současně osmým mezinárodním mistrovstvím republiky v extrémním golfu dvojic „Texas Sramble“ a druhým ročníkem memoriálu Jaromíra Kalouska, spoluzakladatele turnaje.

Turnaj se hraje se na 19 jamek – par 74 v délce 4320 metrů pro ženy a 4 830 metrů pro muže a výsledková listina ukázala, že na předních příčkách se objevují jména zkušených golfistů. S výsledkem par 73 zvítězili David Simon a Karel Pobuda, když porazili loňské vítěze Miroslava Hořejšího a Jiřího Skrčeného (par 75). Na třetím místě (par 79) skončilo duo Roman Čadek a Pavel Vítovec, kteří vloni byli třetí a předloni dokonce vítězi turnaje.

Ve vložených soutěžích Drive Nearest to Pin bodovali Andrea Adlová a Jan Pokorný, v soutěži Nearest to Pin si připsal Pavel Pilip s výsledkem 241 cm.

Pořadateli turnaje jsou Dostihový spolek a.s., Eribos s.r.o., GCC Svobodné Hamry, Estrella s.r.o. a Vinotéka Porta Petra.