Upravit stránku

 

KONĚ V AKCI

25. - 26. srpna 2018

O týden dříve, než byli její fanoušci zvyklí, se letos koná mezinárodní výstava KONĚ V AKCI. A bude to výstava s mnoha historickými milníky a také velkými oslavami. Sama výstava totiž slaví 20. jubileum. A protože rok 2018 je také rokem oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa, ponese se i mezinárodní výstava v duchu PRVNÍ REPUBLIKY. A aby toho nebylo málo, své 25. narozeniny slaví také pořadatel výstavy Dostihový spolek a.s.

Výstava KONĚ V AKCI je největším setkáním koní a lidí v domově slavné Velké pardubické. Shledání koní a lidí v takové míře a rozsahu, jaké nabízí výstava Koně v akci, je v České republice ojedinělé a rekordní.

Areál bude otevřen v sobotu i neděli od 8 hodin - pokladny sobota 8:00 - 21:00, neděle 8:00 - 17:00, ze soboty na neděli bude možnost přespat v areálu ve stanovém městečku za poplatek 100 Kč/stan.

Jste zvědaví, jaký program jsme pro Vás letošní jubilejní ročník výstavy připravili? Již teď se můžete těšit na řadu nových i známých tváří.

A to zdaleka není vše! Program bude opět nabitý šampionáty, ukázkami jezdeckých, sportovních a pracovních dovednostní koní a také zábavou pro malé i velké návštěvníky výstavy!

Koně v akci s fantastickou novinkou, aneb večerní show s kapelou COP!

Poprvé ve dvacetileté historii mezinárodní výstavy Koně v akci čeká na její návštěvníky večerní program! V sobotu 25. srpna se závodiště změní v arénu, ve které kromě koňské ohňové show zazáří například slavná bluegrassová kapela COP. Večerní show s kapelou COP začíná v 19:00 hodin. Otevře jí písničkář Honza Vopařil, na něj naváže vtipná westernová pohádka na koních Mrazík. Od 20:00 hodin bude hodinu a půl podium patřit bluegrassové kapele COP, která letos slaví 40. výročí založení. Noční oblohu pak ozáří koňská ohňová show v podání Johana Spáčilová a Česká Barokní Společnost. A až do pozdních nočních hodin můžete tančit na country bálu s kapelou NABOSO.

  CHOVATELSKÝ PROGRAM - shrnutí
  Dvoudenní akce nabídla rozmanitý program jak odborné, tak i laické veřejnosti. Součástí výstavy jsou totiž nejen chovatelské přehlídky a sportovní soutěže, ale také ukázky všemožných dovedností různých plemen koní. Čtěte více... ZDE 

  KONĚ NA NÁMĚSTÍ

  24. srpna 2018

  V duchu První republiky bude laděn nejen víkendový program na závodišti, ale také složení pátečního průvodu koní a kočárů a vystoupení na Pernštýnském náměstí s názvem KONĚ NA NÁMĚSTÍ.  Ústřední postavou bude sám první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. V krátkém programu, který vždy slouží především jako pozvánka na závodiště na víkendový program, vystoupí například showman a kovboj Jimmy Magura, předvedou se koně jízdní jednotky pardubické Městské policie a hudbu 20. - 30. let minulého století zahraje kapela JAZZTET PRAGUE.

  Průvod koní a kočárů vyjde v 16:00 hodin a přes Duklu a třídu Míru přijede až na Pernštýnské náměstí. Zdejší program by měl být zahájen v 17 hodin. Průvod bude doprovázet Městská policie Pardubice.

  PRZECHWOZD TOUR 2018 - „CENA PAVO“ skokový závod minikoní s vodičem
  Jako každý rok i v rámci letošní mezinárodní výstavy Koně v akci pořádá PRZECHWOZD skokové centrum minikonídalší závod 5. ročníku skokového seriálu PRZECHWOZD TOUR, určeného pro malé a minikoně do KVH 99 cm s vodičem.  Letošní závod je již tradičně vypsán jako „Cena PAVO“. Kolbiště skokového závodu naleznete na travnaté dostihové ploše na Velkém náměstí u military stolu. Nezapomeňte tentokrát již v sobotu 25. 8. 2018 od 12 hodin a navštivte pardubické dostihové závodiště, kde můžete podpořit soutěžní dvojice. Těší se na Vás PRZECHWOZD skokové centrum minikoní.  Více na Facebook: PRZECHWOZD skokové centrum minikoní


  V neděli 26. srpna se uskuteční LETNÍ VÝSTAVA MLADÝCH KONÍ A PLEMENNÝCH HŘEBCŮ. Plakát akce ke stažení ZDE

  • Jezdecké hry pro děti, neděle 26. srpna - na pískovém kolbišti od 9:00 - propozice zde

  Mapa areálu