Upravit stránku

Čtyřdílný kvalifikační seriál na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou je ve své polovině. V srpnu totiž na zájemce o start v tomto náročném dostihu čeká už předposlední možnost splnit si kvalifikační podmínky. Prozatím má jistotu startu dvacítka z jednašedesáti přihlášených koní.

V pořadí III. kvalifikace se na pardubickém dostihovém závodišti uskuteční v rámci dostihového mítinku Slovenský den, a to v sobotu 23. srpna. Kvalifikační dostih bude samozřejmě vrcholem dne, kromě něj je ale připraveno dalších osm dostihů. Například Steeplechase cross country Peruána, trojnásobného vítěze Velké pardubické. První z devíti dostihů startuje ve 13 hodin.

Při Slovenském dnu mohou návštěvníci také ušetřit na vstupném a to hned dvěma různými způsoby.

Stačí na pokladně u vstupu do areálu závodiště předložit jízdenku Českých drah s cílovou stanicí Pardubice či Pardubice-Závodiště a vstupenka na dostihy bude za poloviční cenu.

Vstupenku zcela zdarma může získat jeden z rodičů dítěte, které odevzdá vybarvené omalovánky vydané Dostihovým spolkem. „V červnu jsme distribuovali do škol a školek, a také do některých informačních center, speciální omalovánky. Děti, které je odevzdají na závodišti, budou zařazeny do slosování o ceny a jejich rodič při odevzdání omalovánek automaticky získává vstup na dostihy zdarma,“ vysvětluje ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalickým s tím, že omalovánky jsou stále ještě k dispozici v kancelářích Dostihového spolku na závodišti. „Omalovánková akce“ končí při čtvrté kvalifikaci na Velkou pardubickou, tedy 13. září.