Upravit stránku

sobota 25. května 2019 - I. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase

Čtyřdílný kvalifikační seriál na 129. Velkou pardubickou steeplechase začíná.

Aby kůň mohl v říjnovém vrcholu tuzemské překážkové sezony startovat, musí splnit kvalifikační podmínky, tzn. že  musí v roce 2019 absolvovat nejméně jeden kvalifikační dostih pořádaný na pardubickém závodišti, případně dostihy seriálu Crystal Cup nebo dostihy steeplechase, steeplechase cross country nebo cross country o délce nejméně 4.800 metrů v Irsku, Anglii, Francii nebo Itálii konané od 15. října 2018. Vítěz 128. Velké pardubické Tzigane du Berlais má právo startovat bez kvalifikace.

Podmínkou pro účast jezdce je dosažení nejméně 10 vítězství v překážkových dostizích v kariéře a dokončení alespoň jedné steeplechase nebo steeplechase cross country v roce 2019, nebo dosažení nejméně 10 umístění v překážkových dostizích v kariéře a jednoho kvalifikačního dostih pro 129. Velkou pardubickou steeplechase.

O první kvalifikaci

Květnová kvalifikace je první částí čtyřdílného seriálu kvalifikací na 129. Velkou pardubickou steeplechase. V rámci dostihového mítinku je na programu nejen samotný kvalifikační dostih, ale také dalších osm překážkových dostihů.

Barevná kvalifikace
Kvalifikační mítinky si hrají s barvami. Pro květnový mítink je to barva zelená - přijďte v zeleném outfitu nebo se zelenými doplňky a buďte "in". Vyfoťte se a sdílejte svou fotografii na sociálních sítích závodiště s #dostihypce.

Doprovodný program
Zmenšené překážky z kurzu legendární Velké pardubické. Taxisův příkop, Irská lavice, Poplerův skok nebo třeba Zahrádky, to vše si mohou malí i velcí návštěvníci dostihových mítinků vyzkoušet na trati DĚTSKÉ VELKÉ PARDUBICKÉ.

Prezentovat se bude také Nadační fond Kapka naděje se svou zakladatelkou a patronkou letošní sezony Vendulou Pizingerovou.

  • 9 dostihů
  • 81 koní