Upravit stránku

PARKOVACÍ PLOCHY

LETIŠTĚ
Kapacita parkovacích míst na přilehlém letišti byla zvýšena na dvojnásobek, tamní provozovatel garantuje prostor pro téměř 2100 aut. Z letiště na závodiště bude diváky převážet kyvadlová doprava. Docházková vzdálenost letiště - závodiště je cca 900 metrů.
Pro odjezd z letiště pak bude v případě příznivých klimatických podmínek a dle aktuální stavu probíhajících stavebních prací na letišti otevřena i druhá brána směrem na Starý Máteřov - zejména pro řidiče směřující na Přelouč a Heřmanův Městec.
Parkoviště bude otevřeno v 8:00 hodin. Výjezd Starý Máteřov bude uzavřen v 19:00 hodin, poté bude možné z letiště odjíždět pouze hlavní bránou. Parkovací plochy je nutné opustit do 20:00 hodin. Cena parkovného je 150 Kč /den.

Menší kapacitu nabízejí také plochy u bývalé vojenské správy poblíž hlavní brány letiště.

PLOCHODRÁŽNÍ STADION
Druhá parkovací plocha bude stejně jako vloni vyhrazena v prostoru plochodrážního stadionu ve Svítkově a v případě dobrého počasí i na tamním hřišti. Ze Svítkova na závodiště i zpět bude jezdit kyvadlová doprava. Zastávka po skončení dostihového mítinku bude na parkovišti před budovou firmy Paramo. Cesta k ní povede mimo komunikaci I/2 pod nadjezdem. 
Kvůli větší vzdálenosti bude cena parkovného zvýhodněna - 100 Kč/den.
Parkoviště bude otevřeno v čase 8:00 - 20:00 hod.

KOMUNIKACE I/37
Pro plynulejší odjezd po skončení dostihového mítinku NEBUDE uzavřena komunikace I/37 směrem na Chrudim. Stávající parkovací kapacita této komunikace bude nahrazena zvýšeným počtem parkovacích míst na letišti. 
Na komunikaci bude snížena rychlost a bude zde zákaz zastavení v obou směrech. Na dodržování pravidel bude dohlížet policie. 

KOMUNIKACE I/2 - ulice Pražská
Na ulici Pražská (silnice I/2) bude zákaz zastavení

  Plánek parkovacích ploch při 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou  DOPRAVA

  Přijet můžete automobilem, městskou hromadnou dopravou, taxi službou či vlakem a samozřejmě pěšky. Prosíme, nepřecházejte železniční trať, využijte nadjezdu.

  AUTOBUSEM
  Zastávku městské hromadné dopravy "Závodiště" obsluhují linky č. 8, 88, 14, 15, 24 a 29. Od vstupní brány do areálu závodiště je vzdálena cca sedm minut chůze.
  Po skončení dostihového mítinku budou autobusy do centra města odjíždět ze zastávky u plotu závodiště (směr Dukla).

  Pro příjezd na dostihové závodiště doporučujeme také využít posilových spojů městské hromadné dopravy.

   TAXI
   Smluvním partnerem Dostihového spolku a.s. je GT TAXI. Vozidla taxislužby budou jako jediná zajíždět až ke vstupní bráně areálu závodiště.

   Především při odjezdu po skončení dostihového mítinku počítejte s případným zdržením z důvodu velkého počtu automobilů a návštěvníků, kteří budou opouštět parkovací plochy ve stejný čas.
   Děkujeme za pochopení.

   VLAKEM
   Železniční stanice "Pardubice, Závodiště" je od hlavní brány vzdálena jen tři minuty chůze. 

   Pro příjezd na dostihové závodiště doporučujeme také využít posilových  vlakových spojů Českých drah, národního dopravce, případně speciálních jízd Pardubického spolku železniční historie.
   Při cestě vlakem Českých drah můžete uplatit slevu 50% na vstupenku.

   Zvláštní vlak na trati Praha - Pardubice - Chrudim (České dráhy, národní dopravce)

   Zvláštní osobní vlak na trati Pardubic hl.n. - Pardubice, Závodiště (České dráhy, národní dopravce)

   Na koníčky motoráčkem (Pardubický spolek železniční historie)