Upravit stránku

DOPROVODNÝ PROGRAM v rámci 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou
14. října 2018 

Dostihový mítink kromě dostihových položek nabídne také bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Bude se zpívat, tančit, závodit, ale také křtít. 
Dostihový mítink bude slavnostně zahájen v 11:00 hodin, kdy mimo jiné kněz a patron závodiště Zbigniew Czendlik požehná koním a jezdcům a kdy zazní česká státní hymna v podání osobnosti české hudební scény.

Malá Velká pardubická 

Malá Velká pardubická je podzimním vyvrcholením parkurové sezony minikoní, kdy se po celý rok koná seriál PRZECHWOZD TOUR – skokový seriál minikoní s vodičem.
Minikoně budou se svými vodiči překonávat zmenšené překážky kurzu Velké pardubické. Trať dostihu bude postavena v cílové rovině dostihové dráhy. V rámci dostihu Malá Velká pardubická budou soutěžní dvojice  11 zmenšených překážek – Živý plot, Taxisův příkop, Irská lavice, Francouzský skok, Malé zahrádky, Anglický skok. Poplerův skok, Kamenná zeď, Hadí příkop, Velký vodní příkop a Steeplechase skok.

ČASOVÝ ROZPIS
ROZBĚHY - o přestávce mezi 1. a 2. dostihem
FINÁLE - o přestávce mezi 5. a 6. dostihem

Koňské polo

Polo je kolektivní jezdecký sport, jehož cílem je dostat s pomocí dlouhé pálky a ze sedla koní míček do branky soupeře. Hra vznikla v Persii pravděpodobně v 6. století př. n. l., během staletí se rozšířila do celého světa. I v České republice působí několik klubů koňského pola. V rámci mítinku Velké pardubické exhibiční utkání předvede Aviator Polo Club, a to hned dvakrát. Své dovednosti jeho členové předvedou i o den dříve, při dostihovém mítinku v sobotu 13. října. A prozradíme, že už příští rok by se na dostihovém závodišti mohl konat i mezinárodní turnaj koňského pola.  

ČASOVÝ ROZPIS
Exhibiční utkání o přestávkách mezi 2. a 3. dostihem a také o přestávce mezi 6. a 7. dostihem.

DĚTI SVĚTA TANČÍ PRO MÍR - folklorní vystoupení

Projekt Děti světa tančí pro mír je nesoutěžní přehlídka nejlepšího folklórního umění z celého světa. Poprvé se uskuteční v České republice, poprvé v Pardubicích. Do České republiky přijede více než 20 nejlepších souborů z celého světa. Pořadatelství získal Dětský folklorní soubor Perníček Pardubice.

Ukázky tanečního umění, tradic a zvyků předvedou děti také v rámci mítinku s Velkou pardubickou. Vystupovat budou v průběhu celého odpoledne na pódiu mezi tribunami A a B.    

Křest knihy PŘES PŘEKÁŽKY KE HVĚZDÁM 

ve fotografiích Miloše Fice a s texty Miroslava Macka

Knihu fotografií zachycujících klíčové okamžiky z dostihů, emoce i adrenalin připravilo Vydavatelství Powerprint Praha. Autor fotografií Miloš Fic, který se s fotoaparátem nejen na dostihové dráze pohybuje už řadu let, o sobě říká, že jako fotoreportér dostihovému sportu zcela propadl. Komentáře ke zveřejněným fotografiím v knize doplnil Miroslav Macek, který se při jejich psaní řídil prvotním dojmem z krásy, dramatičnosti a zachyceného prchavého okamžiku... Patronem fotografické publikace je Dostihový spolek a.s., který letos slaví 25. výročí svého založení. 
KŘEST knihy se uskuteční o přestávce mezi 3. a 4. dostihem v dekorovacím paddocku.

Křest knihy DÁVAT KONÍM KŘÍDLA: Splněné a nesplněné sny Václava Chaloupky

Kniha z pera Petra Feldsteina je věnována čtyřnásobnému vítězi Velké pardubické Václavu Chaloupkovi.

V anotaci knihy se uvádí: 
Poprvé pohlédli jeden druhému do očí na počátku roku 1964. Je dnes možné považovat setkání tehdy dvouletého koníka Koroka a patnáctiletého kluka Václava Chaloupky z jihomoravských Těšan za náhodu? Za štěstí, které předurčilo jejich pozdější slávu? Za dar z nebes, bez něhož by úžasný potenciál, který v sobě oba měli, vyšel nazmar? Nebo byla jejich společná, nesnadná, ale tak úspěšná cesta od samého počátku předurčena? Řízená, nebo alespoň inspirovaná moudrým, prozíravým osudem? Václav Chaloupka žil hlubokým vztahem ke koním mnohem víc než touhou po vlastním úspěchu. I ona však vyplynula z respektu, úcty a lásky k těm krásným, ušlechtilým a vlastně zázračným tvorům a přinesla své plody – Václav Chaloupka jako první v historii zvítězil čtyřikrát v našem nejslavnějším dostihu Velké pardubické steeplechase.

KŘEST knihy se uskuteční o přestávce před startem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou v dekorovacím paddocku.
V průběhu dostihového dne se uskuteční také autogramiáda Václava Chaloupky.