Upravit stránku

Na multižánrovém open-air festivalu Friend’s Fest, který se koná 12.8. 2017 v Pardubicích, vystoupí jedna z nejznámějších rockových kapel na světě Uriah Heep. Hudební legenda, která se stala společně s kapelami Led Zeppelin, Black Sabbath nebo Deep Purple TOP rockovou skupinou 70. let. Festival Friend’s Fest dále nabídne rodeo show, vojenskou přehlídku americké armády, největší český sraz automobilů značky Ford Mustang a mnoho dalšího. Vstupenky jsou již v předprodeji za 200 Kč.

Kapela, které se pro jejich melodičnost a vícehlasé doprovody přezdívalo The Beach Boys heavy metalu vznikla roku 1969 v Londýně a hned od začátku své existence měla úspěch. Více jak polovina alb Uriah Heep se umístila v žebříčku UK top 100 nebo Billboard album 200. Každý bez pochyb zná nejslavnější písně kapely Wizard a Lady in Black, které nyní mají milióny poslechů na Youtube a kapela tak dodnes slaví úspěch na vyprodaných stadionech. Uriah Heep zahrají na Friend’s Festu v 19:00, před závěrečným ohňostrojem.


„Na přípravě druhého ročníku Friend’s Festu jsme začali pracovat hned druhy den, co skončil ročník první. Příprava takového festivalu prostě zabere spoustu času. A co Uriah Heep? Byl to pro nás rozhodně zvláštní pocit, objednávat kapelu takového jména, skoro by se to dalo označit za splněný sen, co jsme v mládí všichni měli“, popsal Jan Myšička, výkonný ředitel festivalu.

Friend’s Fest odstartuje v 10:30 slavnostním zahájením a hned od samotného začátku nabídne návštěvníkům bohatý program, který je rozdělený do 6 sekcí. Nejznámější kapely jižanského rocku se společně s Elvisem budou střídat na dvou pódiích. České military kluby předvedou bojové ukázky a indiáni Vás naučí o životní harmonii se zvířaty. Rodeo tribuna nabídne dech beroucí podívanou na tento divoký sport amerických honáků. O závěr Friend’s Festu se postará nejlepší „live“ rocková skupina na světě, Uriah Heep.

Vstupenky na festival jsou v předprodeji na síti ticketportal.cz za 200 Kč za osobu, vstupné pro děti do 15 let je zdarma. Lístky bude také možné pořídit na místě za 250 Kč (do 16:00) a 350 Kč (od 16:00).

Vstupenky můžete kupovat pod odkazem: https://friendsfest.cz/cs/vstupenky/
Další informace o festivalu naleznete na: https://friendsfest.cz/cs/