Upravit stránku

sobota 26. května 2018 - I. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

Čtyřdílný kvalifikační seriál na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou začíná.

Aby kůň mohl v říjnovém vrcholu tuzemské překážkové sezony startovat, musí splnit kvalifikační podmínky, tzn. že  musí v roce 2018 absolvovat nejméně jeden kvalifikační dostih pořádaný na pardubickém závodišti, případně dostihy seriálu Crystal Cup nebo dostihy steeplechase, steeplechase cross country nebo cross country o délce nejméně 4.800 metrů v Irsku, Anglii, Francii nebo Itálii konané od 15. října 2017. Vítěz 127. Velké pardubické České pojišťovny No Time To Lose má právo startovat bez kvalifikace.

Podmínkou pro účast jezdce je dosažení nejméně 10 vítězství v překážkových dostizích v kariéře a dokončení alespoň jedné steeplechase nebo steeplechase cross country v roce 2018, nebo dosažení nejméně 10 umístění v překážkových dostizích v kariéře a jednoho kvalifikačního dostih pro 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

O první kvalifikaci

Květnová kvalifikace je první částí čtyřdílného seriálu kvalifikací na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. V rámci dostihového mítinku je na programu nejen samotný kvalifikační dostih, ale také dalších sedm překážkových dostihů.

Barevná kvalifikace

Kvalifikační mítinky si hrají s barvami. Pro květnový mítink je to barva zelená - přijďte v zeleném outfitu nebo se zelenými doplňky a buďte "in". Vyfoťte se a sdílejte svou fotografii na sociálních sítích závodiště s #dostihypce. Využít můžete i naši fotobednu a užít si plno zábavy.

Doprovodný program

V rámci doprovodného programu je připraveno hudební a taneční vystoupení žáků Základní a praktické školy Svítání Pardubice a také klubu Vem Camará Capoeira Pardubice, který pro návštěvníky připravil i workshop.
Děti se mohou zabavit při Dětské Velké pardubické nebo v nově otevřeném dětském koutku ve vestibulu tribuny D.
Projížďky na koních nebo konibusem také nebudou chybět.
Prezentovat se bude také Nadační fond Kapka naděje se svou zakladatelkou a patronkou letošní sezony Vendulou Pizingerovou.