Upravit stránku

Mítink s druhou kvalifikací na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou nabízí nabitý dostihový program a velmi zajímavé obsazení hlavního dostihu, ale také bohatý doprovodný program. Tentokrát je zaměřen na možná trochu netradiční sporty, do kterých se mohou zapojit i sami návštěvníci.

Dostihový mítink oživí parkour – ovšem nikoli ten „koňský“. Parta mladých lidí z jihlavského týmu StayHero předvede salta, přemety a další akrobatické prvky, které jsou podstatou původně francouzské disciplíny. Jejím základem je plynule se přemísťovat pomocí vlastního těla z místa na místo. Parkouristé do své show zapojí i diváky, kteří si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet trochu adrenalinu. Exhibice se uskuteční před hlavní tribunou nedaleko cílové podkovy, a to v 16:15 hodin – tedy o přestávce mezi čtvrtým a pátým dostihem.  

Ač se to nezdá, i šachy jsou sportem. K červnové kvalifikaci už patří několik let a jsou mimo jiné upoutávkou na mezinárodní turnaj šachu a deskových her, který se koná v polovině prázdnin v Pardubicích. Partičku šachu si návštěvníci závodiště mohou dát nejen u klasických stolů, ale také na velké zahradnické šachovnici.

Oblíbenou deskovou hrou je také pexeso. Na malé i velké hráče čeká turnaj v pexesu. Hrát se bude ve třech kategoriích a ve třech kolech, a to u dětského koutku ve vestibulu tribuny D. Hraje se od 14:15 hodin až do 16:15 hodin, kdy se uskuteční finále turnaje.

Dostihový spolek a.s. v loňském roce uzavřel memorandum o spolupráci s pardubickými hokejisty a basketbalisty, kteří stejně jako závodiště mají koně ve svém logu (a srdci). Basketbalový klub BEKSA Pardubice v sobotu na závodiště přiveze unikátní nafukovací hřiště, na kterém se košíková hraje se speciálním obřím míčem.

Závodiště nezapomíná ani na program spojený s koňmi. Návštěvníci se mohou svézt po dostihové dráze konibusem, pro děti jsou připraveny projížďky na koních. A samozřejmě nebude chybět dostih poníků v rámci seriálu PONY LIGA, který odstartuje hned po úvodním dostihu sobotního programu.

Dostihový mítink  - II. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se koná v sobotu 23. června 2018, start prvního dostihu je ve 14 hodin. Doporučený dress code je červená.