Upravit stránku

První oficiální závod Dětská Velká pardubická rozšířil nabídku doprovodného programu uplynulého dostihového dne. Na travnatém kolbišti své síly měřily děti při běhu přes zmenšené překážky z kurzu Velké pardubické. A jak se dalo předpokládat, největší zájem byl mezi nejmladšími.

Jedním z našich cílů je přilákat na závodiště rodiny s dětmi a mladé lidi a „vychovat“ si z nich budoucí dostihové fanoušky. A tohle může být jedna z cest. Jsem rád, že se mezi překážkami prohánělo tolik dětí, kterým jsme snad udělali radost,“ komentoval Dětskou Velkou pardubickou místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Vítězové všech tří věkových kategorií si převzali své odměny v dekorovacím paddocku, kde jim blahopřála i tvář Východočeské televize V1 a moderátorka magazínu Dostihy Lucie Plíšková. „Jako partner závodu jsme těm starším dětem umožnili vyzkoušet si práci moderátora či redaktora v naší televizi. A když jsem s nimi o tom povídala, řekli mi, že se už na to moc těší,“ prozradila Lucie. Mladší děti odcházely s hračkami a všichni dohromady s dalšími věcnými cenami. A taky dřevěnými medailemi, které Dostihový spolek připravil pro všechny účastníky závodu.