Upravit stránku

Capoeira, bubenická show nebo Dětská Velká pardubická. Takový bude doprovodný program sobotního mítinku.

Zmenšené překážky z kurzu Velké pardubické se už staly pravidelnou součástí doprovodného programu nejen dostihových mítinků. Dětskou Vekou pardubickou si s radostí užívají nejen děti, ale i jejich rodiče. Stejně tak se mohou všechny generace zapojit třeba do výuky capoeiry.

Capoeira je brazilské bojové umění, kombinující bojové techniky s akrobacií, zpěvem a hrou na tradiční nástroje. V rámci doprovodného programu ji na závodišti předvede pardubický klub Vem Camará Capoeira, který si k tomu přizval i brazilského mistra. Kromě exhibičního vystoupení klub připravil i veřejný workshop, ve kterém si capoeiru může vyzkoušet opravdu každý. Exhibice se uskuteční o přestávkách mezi dostihy před hlavní tribunou, worshop bude probíhat po celé odpoledne u travnatého kolbiště nedaleko věže rozhodčích.

Na stejném místě, tedy v prostoru před věží rozhodčích, vystoupí také soubory Základní a Praktické školy Svítání. Pro návštěvníky dostihového odpoledne si její žáci a klienti připravili hned tři vystoupení. Návštěvnici se mohou těšit na taneční souboru Amare s choreografií Malý sen spojující nesmrtelné hity Robbieho Williamxe a švédské skupiny ABBA. Taneční soubor břišních tanečnic Lamia`h pak nachystal choreografii Barevný reggaeton. „Tento hudební styl pochází z Latinské Ameriky. Mísí se v něm prvky reggae a taneční muziky s typickými latinskoamerickými rytmy. Náš soubor se ho rozhodl okořenit orientálními závoji,“ uvedla vedoucí souboru Lamia`h Marta Malinová. Diváci se mohou těšit i na šamanský bubenický rej připravený Muzikoterapeutickým souborem Mlina Juan pod vedením Zdeňka Melichara.