Upravit stránku

Dostihová sezona v Pardubicích startuje, a to v tradičním termínu 8. května. Kromě osmi dostihů nabídne i rozmanitý dostihový program a také jednu novinku pro návštěvníky. Na pokladnách totiž od letošního roku lze platit i kartou.

Kromě dostihových koní budou o vítězství bojovat i poníci. Pardubice se zapojily do seriálu Pony liga, do které se mohou přihlašovat děti do 15 let věku a poníci do kohoutkové výšky 148 centimetrů. Pardubický závod odstartuje v přestávce mezi druhým a třetím dostihem dne, tedy v 15:45 hodin.

Návštěvníci dostihů mohou také využít projížďky konibusem, nebo se na dostihovou dráhu podívat zblízka při projížďce kočárem. V tomto případě je nutné provést rezervaci na racecourse@zavodistepardubice.cz

A nejen při dostihových mítincích je možné bavit se interaktivní geolokační hrou GEOFUN pod názvem „To bude jízda, panečku!“. Stačí si stáhnout příslušnou aplikaci a vydat se na cestu s maskoty Bobem a Taxískem. Start je u hlavního vchodu do areálu závodiště.

K dispozici budou také zmenšené překážky z kurzu Velké pardubické – Dětská Velká pardubická, nebo dětský koutek. Ten je nově umístěn ve vestibulu tribuny D.

Partnerem dostihového dne je Sdružení přátel vodících psů. Návštěvníci dostihů budou mít příležitost vyzkoušet si jaké je to žít ve tmě. S klapkami na očích si každý může projít labyrintem a překonávat překážky. Sdružení přátel vodících psů připravilo také prezentaci kompenzačních pomůcek a také příležitost popovídat si s těmi, kteří vidí svět očima svých vodících psů.

Prezentovat se bude také Základní a praktická škola Svítání Pardubice, a to v rámci dlouhodobého partnerství s Dostihovým spolkem a.s. a jeho snahou pomoci dobré věci.

První dostih Zahajovacího dostihového dne startuje ve 14 hodin, areál závodiště bude otevřen už v 10 hodin.

Vstupenky je možné zakoupit na místě, nebo prostřednictvím sítě Ticketportal, na terminálech SAZKA či odkazů ZDE.