Upravit stránku

Velkopardubický mítink byl ve znamení dvojek. Hned po dvou vítězství si totiž zapsali žokejové Jaroslav Myška, Lukáš Matuský a Jan Faltejsek, dvakrát bodovali i trenéři Štěpánka Myšková, Čestmír Olehla a Stanislav Popelka.

Jako první úspěšný tandem se předvedli hned v úvodu mítinku manželé Myškovi, když jejich Apple´s Kamikaze zvítězil v Ceně firmy Chládek a Tintěra – Cena Jana Kašpara. Pro pětiletého tmavého hnědáka, který dosud startoval pouze ve Francii, to byla pardubická premiéra a hned úspěšná. Od startu cválal na čele startovního pole, které byl poznamenáno několika pády. Také Apple´s Kamikaze několikrát chyboval, vždy se ale dokázal vrátit. Druhý skončil New Finch, třetí String před Kaiserwalzerem a Korneliem.

Druhé vítězství Myškovi získali ve třetím dostihu dne, tedy v Ceně společné století – Ceně ČASCH pro čtyřleté koně. Počtvrté v řadě zvítězil Evžen. I tady se projevila taktika Jaroslava Myšky, který diktoval tempo svým soupeřům. Evžen zvítězil o 9 délek před druhým Father Paulo, o třetí, resp. Čtvrté místo se podělili Mr Spex a Čmelák. Pátá byla Stealing A Win.

Tandemu Lukáš Matuský – Čestmír Olehla se dařilo také dvakrát. Nejprve v dostihu pro klisny, v Ceně společnosti Paragan – Cena Laty Brandisové, splnila roli favorita Poinsettia. Její největší soupeřka Sinndarka byla z dostihu škrtnutá. O vítězství tak Poinsettia bojovala s Apas Rocka, kterou porazila o čtyři délky. Za nimi finišovala Waikita, Rozina a Armitage.

Cenu hejtmana Pardubického kraje – Cenu Vltavy stejně jako v předchozích letech poznamenaly pády. Vyhnout se jim dokázala Izynka, která se po ne příliš povedeném předchozím startu vrátila na vítěznou pardubickou vlnu. „Byl to úplně jiný kůň než minule. Cválala i skákala skvěle. Je to super klisna,“ hodnotil výkon Izynky žokej Lukáš Matuský. Ta využila komplikací favoritů Turduse a Vernois na Irské lavici a suverénně zvítězila o devět délek před běloušem Marcus Aurelius, třetím Rui Faleiro, čtvrtým Quatiki a pátým Modřínem.

Ceně společnosti Nutrin, jediném handicapu nedělního mítinku, zvítězil favorizovaný Lombargini. Do jeho sedla trenér Stanislav Popelka angažoval pozdějšího pětinásobného vítěze Velké pardubické Jana Faltejska. Zvítězili spolu už v srpnu, ze čtyř společných startů byl nejhůře třetí. Na druhém místě doběhl Stigris, který udával tempo dostihu v prvních dvou třetinách dostihu. Třetí dokončil Sottovento před Valtzem a Čerokézem.

Cena společnosti VCES a.s. – Cena Labe bývá označována za malou Velkou pardubickou. Na jejím startu se sešlo jedenáct koní včetně dvou reprezentantů z Francie. Právě francouzský Unbrin de I´Isle byl největším favoritem, v září doběhl čtvrtý v dostihu seriálu Crystal Cupu v Craonu. Už to na jeho vítězství i vypadalo, ale v cílové rovině měl více sil šestiletý Mahony v sedle s žokejem Markem Stromským. Pro Mahonyho připravovaného trenérem Stanislavem Popelkou to bylo první vítězství v kariéře. Doposud jeho nejlepším umístěním bylo druhé místo v loňské Ceně Jana Kašpara. Třetí místo patří Playerovi před Power Zarem a druhým francouzským účastníkem Neflier.

Posledním bodem programu před startem Velké pardubické byl Poplerův memoriál skupiny Profireal Group. Překvapivě se v něm prosadil Tiara Man v sedle se Sertashem Ferhanovem. Cválal v čele startovního pole s náskokem, který mu dovolil i drobnou chybu na dropu. Prvenství i tak udržel. Druhý finišoval Medic, za nimi Chrystal Cross, Sturbuck a Lincoln. Vítěze připravuje trenér Radim Bodlák.