Upravit stránku

Máme za sebou již devět dostihových dní letošního roku na pardubické dráze a před námi posledních sedm překážkových klání. Právě ty rozhodnou, kdo se bude moci pochlubit titulem krále centrálního překážkového závodiště v letošní sezóně.

Mezi jezdci je zatím vyrovnaná situace mezi Sertašem Ferhanovem a Marcelem Novákem, oba letos vyhráli v Pardubicích osmkrát. Bulharský jezdec ovšem na startovních listinách derniéry nefiguruje, a tak má výhru ve svých rukou Novák, který bude startovat ve všech bodech programu. Při výborných výsledcích posledního dne může na posun dopředu pomýšlet ještě zkušený Josef Bartoš.

Mezi trenéry je na prvním místě Josef Váňa, jehož svěřenci v letošním roce vyhráli v Pardubicích devětkrát, a tak mu chybí jediné vítězství, aby si splnil dlouhodobý průměr deset vítězství za sezónu. Druhé místo patří Pavlu Tůmovi, který posílá do Pardubic jediného koně a má ztrátu jednoho triumfu. Podobně je na tom Helena Vocásková, které patří třetí místo se sedmi čárkami, ta posílá do dostihu dvojici koní, a tak při stoprocentní úspěšnosti by se Josefu Váňovi může vyrovnat. Početnou výpravu vysílá Stanislav Popelka, a tak pokud se mu povede velmi vydařené odpoledne, může se ještě posunout výše. Ohrožení Josefa Váni se ovšem jeví jako nereálné.

Jezdecký šampionát Pardubice 2017:
1. Sertaš Ferhanov a Marcel Novák (8 vítězství)
3. Josef Bartoš a Lukáš Matuský (6 vítězství)
5. Jan Faltejsek, Jan Kratochvíl a Jaroslav Myška (5 vítězství)
8. Pavel Složil (4 vítězství)
9. Jan Odložil (3 vítězství)
10. Rostislav Benš, Kevin Guignon, Jiří Kousek, Martin Liška, Ján Mach a Marek Stromský (2 vítězství)
16. Dušan Andrés, Patrik Boekhout, Pavel Kašný, Jakub Kocman, Michal Mikšovský, František Plšek, Veronika Řezáčová a Petr Tůma (1 vítězství)

Trenérský šampionát Pardubice 2017:
1. Josef Váňa (9 vítězství)
2. Pavel Tůma (8 vítězství)
3. Helena Vocásková (7 vítězství)
4. Stanislav Popelka (6 vítězství)
5. Štěpánka Myšková (5 vítězství)
6. Radek Žalud (4 vítězství)
7. Jana Junková, Lenka Kvapilová, Čestmír Olehla  a Miroslav Ševčík (3 vítězství)
11. František Holčák, Radek Holčák, Antonín Novák, Tomáš Váňa, Pavel Vítek a Iwona Wroblewska (2 vítězství)
17. Přemek Kejzlar, Veronika Lempochnerová, Pavel Odložil, Ivona Petrlíková, Martina Růžičková, Jana Řezáčová a Grzegorz Wroblewski (1 vítězství)
(bda)