Upravit stránku

V pořadí osmý ročník Letní sportiády, spolupořádané Základní a Praktickou školou Svítání a Dostihovým spolkem, se letos uskuteční v domově Velké pardubické. V pondělí 31. července se tu od 9 hodin odehraje netradiční pětiboj pro děti se zdravotním postižením, ale i jejich zdravé vrstevníky. Součástí programu budou i disciplíny, které prověří sportovní nadání VIP kapitánů družstev. Ty vypuknou v 11 hodin.

Nebude chybět ani doprovodný program pro širokou veřejnost, při kterém si návštěvníci závodiště budou moct vyzkoušet třeba basketbal na vozíčku nebo atletické disciplíny pro handicapované sportovce.

„Tato akce propojuje světy dětí se zdravotním postižením a jejich zdravých kamarádů. Učí se přijímat své rozdílné schopnosti a vzájemně se podporovat, protože vyhrát mohou pouze ti, kteří dovedou spolupracovat,“ vysvětluje ředitelka školy SVÍTÁNÍ a první místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská.

"Už na začátku sezony jsme deklarovali, že chceme spolupracovat s různými charitativními projekty a podporovat neziskové a další organizace, které pomáhají potřebným. Jedním ze společných projektů je tedy i podpora Letní sportiád,“ dodává místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.