Upravit stránku

Program pro malé i velké návštěvníky Zahajovacího dostihového mítinku je bohatý. Nudit se nebudou ani děti, pro které je připraveno několik novinek. A budete moci udělat i dobrý skutek a podpořit některé charitativní projekty. To vše 8. května.

Projížďky na koních nebo konibusem, to je už tradiční součást dostihových mítinků. Stejně jako vložené dostihy poníků a neregistrovaných koní, kteří poměřují své síly vždy mezi prvními dostihy celého dne. Ale novinkou především pro dětské návštěvníky je Malá Velká pardubická. Zmenšené věrné kopie Taxisu, Irské lavice, vodních příkopů a dalších překážek z kurzu legendárního dostihu čekají na každého, kdo si chce vyzkoušet jaké to je běžet Velkou pardubickou. Překážky vznikaly pod šikovnýma rukama zaměstnanců závodiště a tak si každý může být jistý, že svým vzhledem a proporcemi připomínají skutečné překážky.

„Za největší novinku pro všechny návštěvníky považujeme novou fan zonu – místo, kde se budou moci usadit, sledovat dostihy a další program na LED obrazovce a kde to budou mít kousek nejen k dostihové dráze, ale k paddocku či dětskému hřišti, až budou rodiče potřebovat zabavit své děti. Nové LED obrazovky budou ale rozmístěny i na dalších místech závodiště a kromě dostihů na nich chceme promítat i další informace a zajímavosti z dění na závodišti,“ říká místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku Martin Korba. „Při Zahajovacích dostizích to bude velká premiéra a zkouška nové technologie, tak nám držte palce, ať se vše podaří jak má.“ Na závodišti vzniká také nové televizní studio, a to ve spolupráci s televizí V1. Právě odsud budou v budoucnu vysílány rozhovory a reportáže. Televizní Dostihový magazín pak bude vysílán právě v televizi V1.

Další možností, jak využít čas mezi dostihy, je třeba návštěva stánků charitativních projektů, které Dostihový spolek podporuje. Prezentovat se tu bude například projekt Asante Kenya podporující školy v Africe. Stojí za ním známá moderátorka Lejla Abbasová. Při Zahajovacích dostizích se s ní budou moci návštěvníci závodiště potkat třeba i osobně, nebo si domů odnést kousek Afriky. Představí se také Speciální škola Svítání. I její klienti připravili pro návštěvníky dostihů své výrobky. Škola Svítání také pozve na svou Letní sportiádu, která se koná na konci července na pardubickém závodišti.