Upravit stránku

V rámci mítinku 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se soutěžilo o nejkrásnější klobouk, ale i o nejlépe upraveného koně. Zatímco výsledky soutěže druhé byly známé v den konání dostihu, klobouky vybírala porota o něco déle. Tady jsou výsledky.

V soutěži o nejkrásnější klobouk zvítězila a VIP vstupenky na příští ročník Velké pardubické získala Alva Hlavatá v klobouku od Jolany Kotábové. U poroty vyhrálo netradiční pojetí i zábavná hra s „bambulkami“. A na mladé dámě je vidět, že si dostihový den ve své modelu patřičně užívala.

Nejlépe upravené koně v každém z osmi dostihů hodnotila a sponzorovala paní Diana Hill společně s Jamesem Fryem. Hodnotí se celková úprava koně, hřívy i třeba kopyt. "A když se nemůžeme rozhodnout, sledujeme i vodiče – zda jsou upravení a sladění s koněm. U nás ve Velké Británii mají podobné soutěže velkých úspěch a je vidět, že i českým stájníkům záleží na kráse a úpravě koně,“ řekla paní Diana Hill.

V hlavním dostihu dne, 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou hlavní cenu a titul nejlépe upraveného koně získali dvanáctiletý hnědák Universe of Gracie a ošetřovatelka Miroslava Čížková. Universe of Gracie je připravován trenérem Stanislavem Popelkou a reprezentuje stáj BORS Břeclav.

Nejlépe upravení koně - VÝSLEDKY

jméno konějméno ošetřovatelenázev dostihu
MANOLDominika Láníková

Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice – Cena Jana Kašpara

SILKSimona LaubeováCena pivovarů Staropramen
NANCYPetra KotěšovskáCena portálu České země příběhů a Cena ČASCH
LOMBARGINIMiroslava ČížkováCena za podpory společnosti Paragan, s.r.o.
SÍGRRomana AltermungeováCena hejtmana Pardubického kraje – Cena Vltavy
MLÝNIngrid KaufmanováCena společnosti VCES a.s. – Cena Labe
LOIREDenisa SeidlováPoplerův memoriál skupiny Profireal Group
UNIVERSE OF GRACIEMiroslava Čížková127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou