Upravit stránku

Stavitel Marcin Konarski se svým asistentem Václavem Žižkou připravili pro soutěže Mistrovství ČR ve všestrannosti zajímavé, ale technicky velmi náročné tratě. V nejvyšší soutěži seniorů se dokonce nikomu ze startujících nepodařilo zkoušku dokončit v časovém limitu a jen málokdo se dokázal vypořádat se skoky bez problémů a trestných bodů.

Jako první náročnost trati vyzkoušel Robert Pokorný s Boline, průběžně vedoucí dvojici ale potkal pád. Pokornému se příliš nedařilo ani s druhým koněm. S Floorem byli po drezurách druzí, za vyhnutí skoku v terénní zkoušce ale obdrželi 20 trestných bodů a propadli se až na devátou příčku. To vše hrálo do karet obhájci loňského titulu Miloslavu Příhodovi, který byl po drezurách na průběžném pátém místě. Kros zvládli s Lordem 27 bezchybně jen s mírným překročením času a to jim vyneslo první průběžné pořadí. Do závěrečných parkurů si nesou náskok přibližně šesti bodů před Janem Holcem s Tasznikem.

Terénní zkouška zamíchala také pořadím v soutěži družstev. Na prvních třech pozicích stále figurují týmy nejpočetnější výpravy Východočeské oblasti, i když na třetím místě došlo k výměně. Na „bramborovou příčku“ se posunulo družstvo Prahy. Po dvou dnech soutěží vede tým 2 ve složení Lucie Hlavatá, Jaroslav Hatla, Petr Myška a Radim Toman.

Nic se ale nezměnilo v soutěži mladých jezdců. Na druhé nejnáročnější trati své průběžné vedení potvrdila Eliška Orctová s Bonusem 1, která jízdu dokončila bez trestných bodů. To se podařilo i druhému Antonínu Vrtkovi a Šárce Votavové, Eliščin náskok z drezur byl ale dostatečný.

Sobotní program ovlivnilo také počasí. Déšť poznamenal ranní program soutěží dětí a juniorů, vydatné srážky pak mírně pozdržely odpolední závěrečné programy soutěží pony. Podle plánu byly vyhlášeny výsledky soutěží na styl jezdce. Mezi dětmi byla oceněna Anna Havlová, v soutěži mladších juniorů Michaela Haderková, v pony L Barbora Vaňková a soutěži pony ZL Nikola Bártová.

Mistrovství ČR ve všestrannosti vstoupí do finále v neděli 23. července, kdy jsou na programu závěrečné parkury a následné dekorování mistrů České republiky.