Upravit stránku

Už od roku 1996 hodnotí paní Diana Hill při dostihovém mítinku s Velkou pardubickou nejlépe upraveného koně. Největší krasavce vybírá v každém z dostihů dne, z nichž pak vzejde celkový vítěz. Nejlépe upraveným koněm mítinku se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se stala čtyřletá hnědka Rozina, která startovala v Ceně společnosti Paragan - Ceně Laty Brandisové. Dostih dokončila na čtvrtém místě. V jejím sedle byl Patrick Boekhout. Rozinu pro stáj Estrella připravuje Josef Váňa. Oceněnou ošetřovatelkou je Tereza Machová. 

"Hodnotíme krásnou zářící srst, hřívu, čisté nohy, ale i vzezření dívek a chlapců, kteří koně provádějí," popsala kritéria hodnocení Diana Hill. "Za těch více než 20 let jsme viděli mnoho nádherných koní. Za tu doby se laťka zvedla opravdu vysoko," dodala Diana.

Hned tři z osmi koní, kteří se stali nejlépe upravenými koňmi "svého" dostihu, v něm také zvítězili. Takovými krasavci bylo trio Evžen, Mahony a Tiara Man. Nejlépe upraveným koněm samotné 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou byl Mileryt.