Upravit stránku

Při letošní 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou budou moci návštěvníci parkovat v nové lokalitě – na stadionu plochodrážní Zlaté přilby a přilehlém fotbalovém stadionu. A navíc ještě ušetří.

Pardubické letiště, které se při Velké pardubické běžně mění v parkoviště pro návštěvníky dostihů, letos prochází stavebními úpravami. To je důvod, proč musel Dostihový spolek a.s. hledat řešení, které výpadek parkovacích míst nahradí. Domluvil se proto s autoklubem Zlatá přilba v Pardubicích – Svítkově. Parkovat se bude na tamním stadionu a přilehlém fotbalovém hřišti. Diváky bude svážet kyvadlová doprava.
Parkování v této lokalitě bude stát pouze 50 korun na den, kyvadlová doprava je samozřejmě zdarma. Domluvili jsme se s Dopravním podnikem města Pardubic na vyčlenění zvláštních autobusů a s policií na dopravních řešeních tak, aby doprava byla co možná nejplynulejší a nejpohodlnější,“ říká místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.
Autobusy budou od stadionu ve Svítkově jezdit na improvizovanou točnu na parkovišti společnosti Paramo, odkud je to k hlavní bráně závodiště přibližně 300 metrů chůze. Zpět do Svítkova budou autobusy opět jezdit z tohoto místa.

Další parkovací plochy

Parkování bude pro návštěvníky tradičně vyhrazeno také na uzavřené silnici I/37 směrem na Chrudim, a to v úseku od kruhového objezdu „Na Trojici“ po Dražkovice. Po domluvě s dopravní policií budou řidiči do tohoto úseku najíždět ve směru od Dražkovic a po skončení závodu vyjíždět směrem ke kruhovému objezdu a na Hradec Králové.
Při příjezdu od Hradce Králové je doporučeno využít trasu ulicí Palackého kolem vlakového nádraží přes "rychlodráhu" Hlaváčova a ulicí S. K. Neumanna pokračovat do Jesničánek a Dražkovic. Od Hradce Králové je také možné pokračovat až ke kruhovému objezdu a odbočit vlevo směrem na Duklu - mapa objížďky

Stejná objízdná trasa platí také pro tranzit ve směru Hradec Králové - Chrudim.

Parkovací plochy na uzavřené silnici I/37 musí řidiči opustit do 19:00 hodin. Poté budou vozidla ODTAŽENA!

Omezenou kapacitu nabízí také vojenské letiště, na obvyklých místech v sousedství vojenské správy budou vyčleněna další parkovací místa. Odtud bude diváky svážet kyvadlová doprava a to do doby, než se parkoviště zaplní.

Parkování v obou těchto lokalitách je 150 korun na den.

Alternativy dopravy

K cestě na dostihové závodiště pořadatelé doporučují využít také autobusových a vlakových spojů. Dopravní podnik města Pardubic posiluje spoje z centra města k závodišti.

Na železnici je možné využít speciálních historických vlaků, které budou diváky vozit mezi stanicemi Pardubice hl.nádraží – Rosice nad Labem – Pardubice, závodiště.

Zvláštní vlak z Prahy, ve kterém navíc bude možné koupit vstupenky na Velkou pardubickou se slevou, vypravují i České dráhy. A ještě jednu výhodu cesta vlakem má – za předložení jízdenky s cílovou stanicí Pardubice získají návštěvníci nedělních dostihů slevu 50% na vstupenky.