Upravit stránku

Víkendové závody spřežení přinesly na pardubické závodiště novinku – klání dětských vozatajů. Jarní vozatajské soutěže totiž nabídly v sedmičce vypsaných závodů hned tři dětské soutěže. A přestože účast na první pokus nebyla veliká, skvělou atmosféru závody měly. Do Pardubic se tak ještě vrátí, a to v létě při Ceně hejtmana Pardubického kraje.

Drezuru, překážkovou jízdu a kombinovaný maraton děti absolvovaly v soutěžích jednospřeží a dvojspřeží pony. Skvělé výkony předvedla v jednospřeží Tereza Kurková z SK Stáj 3K Přední Lhota a ve dvojspřeží pony před Jaroslavem Červeným z JK Semice zvítězil Daniel Soukup z Jezdecké stáje Brunnerová. „Soutěže pro dětské vozataje jsme v Pardubicích zkoušeli poprvé a udělaly dobrý dojem. Rozhodně je chceme znovu zopakovat při červencových závodech spřežení, kde připravujeme ještě jednu novinku. Chceme vypsat i soutěž jednospřeží pony pro dospělé, která nám tu zatím chybí,“ řekl Martin Korba, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Dubnové závody spřežení byly prvním letošním vozatajským kláním. Ty další se uskuteční o prodlouženém víkendu 7. – 8. července 2018 a tradičně se pojedou jako Cena hejtmana Pardubického kraje.