Upravit stránku

První třetina Mistrovství České republiky ve všestrannosti skončila. V osmi soutěžích se představilo a ještě představí téměř 130 dvojic, které ve čtvrtek a v pátek plnily úlohy v drezurních obdélnících. Několikadenní šampionát zahájili nejmenší – kategorie dětí.

Ve čtvrtek 20. července se na pískovém kolbišti kromě dětí představili také mladší junioři a jezdci na pony (10 - 13 let) a poté také první členové družstev jednotlivých oblastí. Po nočním dlouhém a vydatném dešti se páteční drezury musely přesunout na travnatý povrch, kde své úlohy dokončily „druhé poloviny“ družstev a také soutěže seniorů, mladých jezdců, starších juniorů a pony (13 – 16 let).

Nejpočetnější výpravou je podobně jako vloni reprezentace Východočeské oblasti. Není tak divu, že mezi třinácti družstvy po první disciplíně se na prvních čtyřech příčkách průběžného pořadí usadily družstva Východočechů. Nejlepší drezuru v této soutěži předvedla Lucie Příhodová na Alabamě 3, která je se svým týmem prozatím na druhém místě.

V kategorii seniorů se velmi dařilo Robertu Pokornému. S Boline vedou o tři body před dalším Pokorného partnerem – Floorem. Obhájce loňského titulu Miloslav Příhoda je v průběžném pořadí na pátém místě.

To naopak obhájkyni titulu v soutěži mladých jezdců se dařilo. Eliška Orctová s Bonusem 1 předvedla nejlepší drezuru a do sobotní terénní zkoušky jde z prvního místa. V kategorii starších juniorů je ve stejné roli Alžběta Vyštajnová, v mladších juniorech Kristýna Kačírková a mezi dětmi prozatím vede Richard Horáček. V soutěži PONY L se dařilo Barboře Vaňkové a v PONY ZL Aleně Kozojedové.

Pořadím mohou a pravděpodobně i zamíchají sobotní terénní zkoušky. Technicky náročné tratě připravil polský stavitel Marcin Konarski se svým asistentem Václavem Žižkou. Jejich náročnost první jezdci otestují už v 8 hodin ráno. To se na trať vydají děti. Poslední jezdec by měl odstartovat v cca 18 hodin.

Stránka Mistrovství ČR ve všestrannosti - startovní listiny, výsledky, mapy