Upravit stránku

Při sobotním dostihovém mítinku se radovali hlavně v rodině Bartošových. Na závodišti se sešly tři generace jezdců, desetiletá Linda debutovala v dostizích poníků a zvítězila. Stejně jako kdysi její otec, dnes dvojnásobný vítěz Velké pardubické Josef Bartoš.

Dostihový mítink otevřel dostih přes proutěné překážky, ve kterém velmi lehce zvítězil Josef Bartoš v sedle klisny Dylanky. Ovšem na dekorování jej zastoupil Josef Bartoš nejmladší, protože „Big Joe“ pospíchal zpět do dostihové dráhy, aby se proměnil ve vodiče své dcery Lindy. Ta v dostihů poníků seriálu Pony liga debutovala v sedle bílé kobylky Kessy a hned zvítězila.

„Oba jsme jeli kobylku, oba jsme zvítězili, skvěle ten den začal,“ pochvaloval si Josef Bartoš a s úsměvem a patřičnou hrdostí pokračoval: „Byl to její debut, a hned vítězný. Jsem spokojený. Linda ani nervózní nebyla, dobře odstartovala a šla hned na bariéru, jak jsem jí řekl. Jenom nesmí jezdit hned do paddocku, ale pokračovat dál po dráze. Ale je trochu lepší než já. Ve svém prvním dostihu jsme taky vyhrál, ale pak jsem spadl.“

Na dekorování přišel vnučku podpořit i Josef Bartoš st., dnes trenér dostihových koní, v minulosti sám jezdec.