Upravit stránku

Jsem prostě ohromena, prohlásila při svém návratu do Pardubic britská jezdkyně Charlotte Brew

Letošní ročník Velké pardubické sledovala z tribuny také paní CHARLOTTE BREW. Z Velké Británie přijela do Pardubic čtyřicet let poté, co sama s koněm Barony Fort stála na startu tohoto slavného dostihu. Bylo to ve stejném roce, kdy startovala také ve Velké národní. Charlotte Brew je jednou ze sedmi žen, které se v historii Velké pardubické vydaly na trať tohoto dostihu.

Už je to 40 let od doby, co jste tady na Velké pardubické startovala. Jaké byly Vaše první pocity, když jste sem opět přijela?
Nemohu tomu uvěřit, je to takový rozdíl, než před těmi lety. Když jsem sem tehdy přijela, byla tady pouze dráha a pár koní. Stále tomu nemohu uvěřit. Vypadá to tu úchvatně. Ty prostory, tribuny a ty překážky jsou prostě nádherné. Vůbec se to nedá srovnat s tím, když jsem závodila já, a nemohu se dočkat, až uvidím dostihy.

Vy jste zásadně ovlivnila dějiny, protože jste po zavedení antidiskriminačního zákona v oblasti rovného práva pro muže a ženy, startovala jako první žena v Anglii na Velké národní steeplechase. Jak na to vzpomínáte, jak Vás to jako ženu ovlivnilo?
Měla jsem obrovské štěstí, že jsem měla skvělého, zkušeného koně, který sice nebyl moc rychlý, ale jezdil bezpečně a dobře skákal. A právě díky němu jsem měla tu možnost jet ve Velké národní steeplechase a pak tady v Pardubicích. Ale spadli jsme na Velké vodě, to byla škoda. Ale stejně si myslím, že to zvládl skvěle. Co jiného bych o něm tak mohla říct (směje se)

Jaké vidíte největší rozdíly mezi našimi dostihy a dostihy v Anglii?
Myslím si, že na všech dostizích v Anglii velice důrazně dbají především na bezpečnost koní, protože nikdo nechce vidět tato statečná stvoření, kterými koně skutečně jsou, zraněná. Myslím si, že to je dobře. A když jsem se dostala blíže i k místním překážkám, tak musím uznat, že je to tu taky daleko bezpečnější. A taky mi tady říkali, že jsou tyhle překážky i mnohem jednodušší než dřív. Opravdu musím ocenit, jak se to tady změnilo k lepšímu, jsem prostě ohromena.