Upravit stránku

Letos je to ve větším klidu, říká o přípravách šampionátu šéfka komise všestrannosti Daniela Diringerová

Pouhý den před vypuknutím Mistrovství České republiky ve všestrannosti si čas na tři krátké otázky udělala šéfka komise všestrannosti DANIELA DIRINGEROVÁ. Říká, že letošní příprava byla mnohem klidnější než při loňské premiéře šampionátu všech soutěžních kategorií v jeden čas a na jednom místě. Prozradí i největší lákadla letošního mistrovství.

Jaká je nálada těsně před vypuknutím mistrovství?
Letošní příprava probíhala v daleko větším klidu než v loňském roce a to především díky tomu, že pořadatelé i stavitelé tratí už věděli, co je čeká. Začátkem července proběhlo na pardubickém závodišti celorepublikové školení stavitelů a rozhodčích, kde se všichni zúčastnění mohli přesvědčit, jak daleko přípravy na Mistrovství ČR jsou. Nálada účastníků bude jistě trochu nervózní, ale to vždy k závodům mistrovství patří, jelikož se všichni maximálně soustředí na předvedení svých výkonů. Mistrem republiky se v každé kategorii ale může stát pouze jeden.

Na přípravě šampionátu se pracuje dlouhou dobu dopředu a určitě je to náročné, měla jste někdy chuť od toho "utéct"?
Letos mě to ani nenapadlo, protože celý realizační tým spolupracoval na jedničku. Jediným problémem je, že se nám na poslední chvíli omluvil zahraniční rozhodčí a vzhledem k nabitému programu mezinárodních rozhodčích se nepodařilo zajistit náhradu. Doufám, že i celý šampionát proběhne ve zdraví a v klidu a nebudu dodatečně litovat, že jsem od toho "neutekla".

Čím /jak byste pozvala co nejširší veřejnost na závody? Co je podle Vás tím největším lákadlem?
Myslím, že sobotní terénní zkouška stavitelů Marcina Konarskeho a Václava Žižky nabídne zajímavou podívanou. Nové dekorace a překážky splňují moderní trendy, kterými se mohou pochlubit jen ta nejlepší závodiště v Evropě. I díky počasí, které - jak to vypadá - se podařilo pořadateli zajistit, si určitě široká veřejnost tento svátek všestrannosti užije.