Upravit stránku

Felix de Giles: Velkou pardubickou jsem se svým otcem sledoval každý rok

Na startovní listině 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou byl „poslední“, s Urgent de Gregaine nosili startovní číslo 20. Ovšem v cíli se na startovní čísla nehraje a kolem cílového mezníku tato dvojice proběhla na druhém místě. Přitom k vítězstvím v náročném dostihu chyběl jen malý kousek… Mluvíme o jezdci jménem FELIX DE GILES.

Ač jeho jméno zní francouzsky a startoval v sedle francouzského koně, je Brit. Je stájovou jedničkou trenéra Emmanuela Clayeuxe a ve Francii za poslední čtyři roky vyhrál 80 dostihů. V Pardubicích startoval už před dvěma lety v kvalifikačním dostihu s Brokerem, ve Velké pardubické to ale byla jeho premiéra.

Jak je spokojen se svou účastí ve Velké pardubické?
Byl to můj první dostih, první Velká pardubická. Jsem velmi spokojený a šťastný za svého koně, i když přiznávám, že z výsledku trochu zklamaný jsem.

Byl to náročný dostih? Jak jste si ho užíval?
Dostih jsem si velmi užíval. První polovina závodu byla náročnější, neznali jsme dráhu a kůň byl velice dychtivý a musel jsem ho hodně kočírovat. Tu druhou polovinu jsme si už jen vychutnávali. Bohužel ke konci byl kůň už unavený, už ani tak dobře neskákal.

Jak Francouzi vnímají Velkou pardubickou? Znají tento dostih?
Vím, že se ve Francii Velká pardubická vysílá, ale já jsem Brit (směje se). Za sebe mohu říct, že jsem Velkou pardubickou se svým otcem sledoval každý rok a o to silnější zážitek pro mě bylo tady jezdit.