Upravit stránku

Společné geny mají tři sportovní odvětví, která dělají Pardubice Pardubicemi. Jsou to koně, které má ve znaku nejen Dostihový spolek, ale také hokejový klub HC Dynamo Pardubice a BK Pardubice. Nejen proto vzniklo memorandum o spolupráci těchto „pardubických koní“, které bylo oficiálně stvrzeno při dostihovém mítinku druhé kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

V kulisách autogramiády pardubických sportovců a legend dostihového sportu memorandum podepsali místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba, generální manažer HC Dynamo Pardubice a někdejší hokejový brankář Dušan Salfický a v neposlední řadě generální manažer BK Pardubice Martin Marek. „Dostihy, hokej a basket jsou tři sporty, které v Pardubicích hrají prim. Tři silné kluby – budeme-li tak hovořit i o Dostihovém spolku – mají mnoho společného, mají společné geny. A to, že všichni tři máme v logu koně, to jen potvrzuje,“ řekl už při přípravách memoranda o spolupráci místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba. Podobně mluví i Dušan Salfický: „Podpisem memoranda spojujeme pardubického sportovního fanouška v jednu velkou rodinu. Pardubice si zaslouží označení 'Město sportu', chceme vytvořit sportovní komunitu, která se navzájem sportovně i právě fanouškovsky podpoří.“

Partneři se budou vzájemně podporovat při prezentaci, budou postupovat společně v oblasti marketingu, ale také třeba spolupracovat na společných charitativních projektech.

Součástí slavnostního aktu byla i autogramiáda, která přilákala řadu fanoušků. Své autogramy rozdávali osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa, vítěz Velké pardubické a několikanásobný mistr České republiky v závodech spřežení Petr Vozáb. Hokejový klub prezentovali nejproduktivnější hráč baráže Marek Trončinský a jeden z nejrychlejších útočníků Ján Sýkora. Zájem byl i o podpisy opor basketbalového týmu Davida Škrance a Viktora Půlpána.