Upravit stránku

Závody Gladiator Race se po celé České republice konají už od roku 2014, teprve v roce 2017 je ale rozšíří zcela unikátní díl celého seriálu. Gladitor Race letos prošel pevnostním městem Josefov, tankodromem v Milovicích nebo motokrosovou tratí v Holicích. Teď míří premiérově do Pardubic na tamní dostihové závodiště. Jde o společný projekt Dostihového spolku a.s. a organizace SPORTVISIO, z.s. za podpory města Pardubice, Pardubického kraje a dalších partnerů.

Závodníky čeká běh na vzdálenost 6900 m a zdolání 31 překážek. Tedy stejná distance a počet překážek jako na dostihu Velké pardubické. Unikátní lokalita bude využita hned při startu, kdy závodníci budou startovat z dostihových boxů po 12 v intervalu 1 minuty. Tím závod získá dynamiku danou hromadným startem, současně ale bude zachována propustnost jednotlivých překážek, typická pro start intervalový.

Trať věrně kopíruje trasu nejstaršího evropského dostihu Velké pardubické. Běh povede přes oranici, vodu, a další terén, který závodiště nabízí. Kromě klasických OCR překážek známých i z jiných lokalit Gladiator Race, čeká běžce Irská lavice, Vodní příkop a samozřejmě legendární Taxisův příkop. Ten bude součástí trasy, a gladiátory čeká jeho překonání. Systém překonání Taxisu chtějí pořadatelé připravit závodníkům jako překvapení.

„Velká pardubická je prostě fenomén, rodinné stříbro města i celého regionu. Myšlenka zažít tento legendární dostih na vlastní kůži mě prostě nadchla a jako sportovec, ale i jako primátor města si nemůžu přát víc, než aby se závod v Pardubicích uchytil a naše dostihové závodiště se trvale zapsalo do kalendáře extrémních závodů Gladiator Race,“ říká primátor města Pardubice Martin Charvát.

Taxis Gladiator Race se na pardubickém závodišti uskuteční od 1. do 2. prosince letošního roku. Kromě sobotního hlavního závodu a závodu pro děti, zahrnuje i noční závod v pátek. „Legendární překážka Taxis a světoznámý dostih Velká pardubická jsou kulisy, do kterých chceme zasadit novou legendu Taxis Gladiator Race. Rozhodně to nebude tuctový závod, už jen proto, že tu není jediný metr zpevněného povrchu, překonává se oranice, jsou tu těžké překážky z kurzu dostihu a navíc jedinečné „gladiatorské“ překážky. Tuto kombinaci prostě jinde nenajdete,“ popisuje připravovaný závod jeho ředitel Pavel Cibulka. A že to bude závod populární, dokládá i velké množství registrací. Za dva měsíce se registrovalo již téměř 800 závodníků ve všech kategoriích.

Účast na závodu plánuje i běžecká špička v čele s mistry České republiky v těchto závodech Zuzanou Kocumovou a Tomášem Tvrdíkem.

„Velká pardubická je jenom jedna. Stejně jako jen jeden je Taxis Gladiator Race. Jsem rád, že jsme se na spolupráci domluvili a že můžeme závodiště otevřít a nabídnout i další skupině fanoušků. Můžu už teď slíbit, že to bude zážitek, který si každý může užít – ať už jako závodník, nebo jen divák. Bude to stát za to,“ zve na Taxis Gladiator Race místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Přijeďte v prosinci do Pardubic zažít unikátní pocit Gladiatorské jízdy!

Více informací na www.taxisGR.cz

V případě zájmu o partnerství nebo účast v závodu TAXIS GLADIATOR RACE nás kontaktujte na telefonním čísle +420 603 869 268.