Upravit stránku

Už jen deset dnů zbývá do startu unikátního projektu na pardubickém závodišti – extrémního překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. Na dráhu, kde se druhou říjnovou neděli běhá nejtěžší a nejstarší dostih kontinentální Evropy Velká pardubická, vyběhnou téměř dva tisíce závodníků. Chtějí překonat nejen nejznámější překážky z legendárního dostihu, ale i sami sebe.

První ročník, ve kterém se spojil už osvědčený seriál závodů Gladiator Race s dostihovou legendou, se poběží 1. a 2. prosince. Po nočním a dětském závodu v sobotu 2. prosince odstartuje hlavní závod na 6 900 metrů. „Registrovala se do něj domácí běžecká špička včetně mistra České republiky v překážkovém běhu Tomáše Tvrdíka. Závod s mezinárodní účastí si nenechá ují ani maďarský elitní běžec Adam Tóth. Do Pardubic míří i závodníci z dalších zemí, třeba z Polska nebo Slovenska,“ prozrazuje Pavel Cibulka, ředitel závodu.

TAXIS GLADIATOR RACE neunikne ani pozornosti televizních kamer. Česká televize jako hlavní mediální partner bude zajišťovat nejen celodenní sobotní stream závodů a přenos na velkoplošné obrazovce v areálu závodiště, ale také hned několik živých vstupů do vysílání ČT Sport. Připravuje i sestřih celého dne, který se na obrazovkách České televize objeví ještě v prosinci.

Dostihové závodiště ale nebude jen v hledáčku veřejnoprávní televize. Areál je monitorován bezpečnostními kamerami a městským monitorovacím systémem, své lidi budou mít na závodišti jak státní, tak městská policie. „Záleží nám na bezpečí závodníků a diváků, proto jsme se s Policií ČR a Městskou policií Pardubice domluvili na obdobných bezpečnostních opatřeních jako při dostizích. Naše security pak bude zajišťovat parkovací plochy a další bezpečný pohyb po závodišti,“ vysvětluje Martin Korba, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s.

A pokud budou mít návštěvníci závodů chuť užít si i uniformy vojenské, bude pro ně připravena prezentace bojového vozidla Kajman. To s sebou do Pardubic přivezou chrudimští výsadkáři, kteří jako tým vyběhnou do dráhy TAXIS GLADIATOR RACE mezi prvními.

Adrenalin si bude možné užít také díky jednomu z generálních partnerů – NISSAN AUTO IN, který připravuje projížďky v novém modelu vozu Nissan Navara, a to pro něj v ideálních podmínkách – v oranici pardubického závodiště. Doprovodný program zajistí také další z generálních partnerů – pardubická společnost Foxconn.

Páteční závod NIGHT TAXIS GLADIATOR RACE startuje v 18:30 hodin, v sobotu v 9:30 hodin se do dráhy vydají děti a v 11:00 hodin odstartuje hlavní závod. Vyhlášení výsledků je plánováno na 15:30 hodin.

Závod TAXIS GLADIATOR RACE je společným projektem Dostihového spolku a.s. a organizace Sportvisio, z.s. za podpory statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

Více informací a registrace na www.taxisGR.cz