Upravit stránku

Po celý únor na ledové ploše Zimního sportovního parku Nadace pro rozvoj města soupeřily týmy pardubických základních škol v bruslařském víceboji. Dnešní superfinále bylo jeho vrcholem. V prvním ročníku soutěže zvítězili žáci Základní škola Benešova a Základní škola Štefánikova.

Školní týmy plnily úkoly na šesti stanovištích, o nejlepších rozhodoval čas. Bruslaři absolvovali například slalom mezi kužely, podjížděli hrazdy, bruslili pozadu nebo stříleli na hokejovou branku. V kategorii I. stupně základních škol do superfinále postoupily děti ze základních škol Benešova a ze Svítkova, mezi staršími se o vítězství utkali žáci základních škol Štefánikova a Resselova. „Jsem rád, že se pardubické školy do víceboje přihlásily. Díky za jejich nasazení a čas, který tomu jejich žáci věnovali. Doufám, že si svoji výhru užijí,“ řekl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba. Vítězové v každé kategorii si odvezli sportovní vybavení firmy JIPAST a k tomu také vstupenky na dostihy, basketbal a koňské polo.

„Jsme sportovní třída a využíváme všech možných sportů, takže v zimě chodíme také pravidelně bruslit. A když jsme se dozvěděli, že se na závodišti koná víceboj na bruslích, rozhodli jsme se toto jiné bruslení, třeba i s překážkami, vyzkoušet. Děti byly nadšené, samy se hlásily, že by do toho šly,“ prozradila učitelka z vítězné Základní školy Benešova Jana Lacová. „Chtěla bych celé této organizaci, která víceboj uspořádala, poděkovat za nádherné ceny, protože málokde dostáváme tak hodnotné ceny, které si děti určitě zaslouží.“

Ledová plocha bude školám a veřejnosti sloužit ještě tento týden. Provoz bude ukončen dopoledním veřejným bruslením ve čtvrtek 28. února a bloky bruslení nebudou časově omezeny. Od 1. do 3. března se pak na ledové ploše pokryté sněhem uskuteční mezinárodní turnaj TAXIS SNOW POLO.

VÝSLEDKY SUPERFINÁLE

I. stupeň ZŠ
1. místo                           ZŠ Benešovo náměstí                             výsledný čas: 4:28
2. místo                           ZŠ Svítkov                                                   výsledný čas: 5:23

II. stupeň ZŠ
1. místo                           ZŠ Štefánikova                                          výsledný čas: 3:49
2. místo                           ZŠ Resselova                                              výsledný čas: 4:20