Upravit stránku

Poslední březnový víkend nabídne na pardubickém závodišti kombinaci koní a golfu. Uskuteční se totiž nejen zkoušky základního výcviku jezdce, ale také další ročník turnaje v extrémním golfu dvojic Taxis Golf Open 2019.

ZZVJ
Složení zkoušky základního výcviku jezdce je krok k získání jezdecké licence. Bez ní se jezdec nemůže účastnit oficiálních soutěží pořádaných Českou jezdeckou federací. Je podmínkou také například pro získání kvalifikace instruktora, trenéra, stavitele parkurů a tratí, nebo třeba rozhodčího. Zkoušky se konají v sobotu 30. března 2019.

GOLF
Ve stejný den se mezi upravené golfové „jamky“ vydají účastníci golfového turnaje. Taxis Golf Open 2019 se hraje jako turnaj dvojic ve formátu Texas Scramble. Jde o systém hry, kdy oba hráči ve dvojic odehrají svůj první úder z odpaliště a pak hrají lépe umístěný míč. O turnaj je velký zájem, kapacita hráčů byla obsazena už několik týdnů dopředu.

JEZDECKÝ SPORT
V dostihové dráze už stavitelé připravují terénní tratě pro závody spřežení a soutěže všestrannosti, které se uskuteční v první polovině dubna. První z akcí je na programu 13. – 14. dubna. Jarní všestrannost, která je prvním kolem kvalifikací v rámci seriálu Zlatá podkova, se uskuteční o Velikonocích.

Pokračují také veřejné parkurové tréninky, a to každou středu odpoledne.