Upravit stránku

Největší setkání koní a lidí v domově slavné Velké pardubické. To je mezinárodní výstava Koně v akci. Setkání koní a lidí v takové míře a rozsahu, jaké nabízí výstava Koně v akci, je v České republice ojedinělé a rekordní. Plakát akce

Letošním tématem je KŮŇ A SVATEBNÍ VESELÍ. Téma svatby bude hlavním bodem především nedělní slavnostní přehlídky, představí se „krojovaní“ chladnokrevníci a chovatelé shetlandských pony dokonce připraví ukázku skotské svatby. Vrcholem bude skutečná svatba u Taxisova příkopu. Chcete to být právě vy, kdo si na tomto místě řekne své ano? Přihlaste se! Více informací ZDE.

Návštěvníci výstavy, kterých se v posledních letech schází několik tisíc, mají možnost poznat práci s koňmi v pravém slova smyslu. Ukázky si mohou prohlédnout na dostihové dráze, v paddocku, ve stájích, na sportovních kolbištích. Všude jsou koně všech možných plemen a rázů, kteří jsou představeni v chovatelských přehlídkách, při sportovních soutěžích, v různorodých ukázkách jezdeckého umění nebo v bohatém doprovodném programu.

K vidění budou koně od těch nejmenších až po mohutné chladnokrevné koně, kteří opět budou soutěžit třeba v tahu, ovladatelnosti či v orbě. Nebude chybět ani westernové ježdění, dostih chladnokrevných koní či tradiční slavnostní přehlídka.

Namátkou z programu: Svůj největší program RYTÍŘSKÝ TURNAJ předvedou ŠTVANCI. Jaroslav Pelíšek a FALCONIA představí své dravce, barokní ježdění a dámu svého srdce v sedle. Až z Maďarska dorazí ČIKOŠI se svojí UHERSKOU POŠTOU.

V sobotu 2. září se uskuteční  5. finálový závod PRZECHWOZD TOUR 2017 - CENA PAVO parkuru minikoní. Plakát akce

Kromě toho nabídne doprovodný program také ochutnávky regionálních potravin a vyhlášení výsledků soutěže MLS Pardubického kraje.

KONĚ NA NÁMĚSTÍ

Upoutávkou na víkendovou výstavu bude také již tradiční akce s názvem KONĚ NA NÁMĚSTÍ. V pátek 1. září se do ulic města vydá slavnostní průvod zakončený vystoupením na Pernštýnském náměstí. Plakát akce

PROGRAM PRO DĚTI

Skvělá zábava pro děti na zakončení prázdnin. V pátek 1. září je v rámci výstavy připraven speciální program pro děti s ukázkami práce jízdní jednotky Městské policie Pardubice, rejem kočárů, představením uherské jízdy a také s prohlídkou stájí a dalším bohatým doprovodným programem. Plakát akce