Upravit stránku

Už příští sobotu (24. června) budou mít zájemci o start ve 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou další příležitost splnit kvalifikační podmínky. Dostihový mítink ale samozřejmě nebude jen o kvalifikaci, ale také o osmi dalších dostizích. A také o doprovodném programu.

HRAJEME SI S BARVAMI
Závodiště si opět bude hrát s barvami. Protože se první „červená kvalifikace“ setkala u návštěvníků (zejména žen) s pozitivním ohlasem, bude Dostihový spolek v tomto trendu pokračovat. Fanoušci měli příležitost hlasovat na facebooku a zvolit si barevný dress code. S malým náskokem zvítězila barva zelená. Pořadatelé tak vyzývají návštěvníky dostihového mítinku, aby přišli v zeleném oblečení nebo své outfity doplnili zelenými doplňky.

PARDUBICKÉ SPORTY
Dostihy, hokej a basketbal. To jsou tři sportovní odvětví, která se největší měrou zasloužila o přízvisko „Pardubice, město sportu“. A právě tyto tři sporty teď potáhnou za jeden provaz. V rámci kvalifikačního mítinku bude na závodišti podepsáno memorandum mezi Dostihovým spolkem, hokejovým klubem HC DYNAMO a basketbalovým klubem BK Pardubice. „Motto tohoto projektu zní „Máme společné geny“ a věříme, že společně se nám podaří více a lépe propagovat pardubické sporty – tedy i naše dostihy,“ komentuje ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba. V rámci podpisu memoranda se uskuteční také autogramiáda sportovních hvězd všech tří klubů – tedy hokejistů, basketbalistů i osobností z dostihového prostředí.

ŠACHY
Ve druhé polovině července budou Pardubice hostit Mezinárodní festival šachu a her Czech Open 2017. Tradiční pozvánkou bývá i možnost zahrát si šachovou partii na velké zahradní šachovnici na dohled od paddocku.