Upravit stránku

V rámci dostihového mítinku v sobotu 9. června se bude bojovat nejen na dostihové dráze, ale také mezi diváky. Připraven je totiž oficiální závod Dětská Velká pardubická, které se letos můžou nově zúčastnit i dospělí. Praxe totiž ukazuje, že s dětmi zmenšené překážky z kurzu Velké pardubické přeskakují i jejich rodiče a náramně se u toho baví.

Dětská Velká pardubická s překážkami jako je například Irská lavice, Poplerův skok, vodní příkop, Zahrádky a samozřejmě Taxisův příkop si našla své fanoušky. Skoky jsou k dispozici nejen při dostihových mítincích, ale také při jiných akcích i mimo dostihové závodiště. V rámci Zlatého poháru se uskuteční další z oficiálních závodů. „Vítězem se stává ten závodník, který trať překoná v nejrychlejším čase. Výsledky budou zveřejňovány i na LED obrazovce ve Fan Zóně a na vítěze čeká slavnostní dekorování na stupních vítězů v paddocku,“ popisuje průběh dostihů místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Závodit se bude v čase od 15 do 17 hodin, mimo tento čas je možné potrénovat. Pořadatalé vypsali věkové kategorie pro děti do 6 let, od 7 do 9 let, od 10 do 13 let a také kategorie 14+. Bonusovým závodem bude kategorie dospělých. Překážky jsou postavené na travnaté ploše u tribuny A. Stačí se na místě zaregistrovat a vydat se na trať.

GEOFUN
Návštěvníci závodiště si mohou vyzkoušet také zábavnou geolokační hru Geofun, a to nejen při dostihových mítincích. Jedná se o moderní hru pro chytré telefony s názvem „To bude jízda, panečku!“  Virtuální průvodci – maskoti závodiště Bob a Taxísek – hráče navigují kam jít a kladou jim zvídavé a vtipné otázky. Pro hru si stačí stáhnout do telefonu aplikaci GEOFUN, která je zdarma. Start hry je u vstupní brány do areálu závodiště.

GOLF
Hned v sousedství Dětské Velké pardubické si návštěvníci mohou vyzkoušet další ze sportů – golf. Ten k dostihovému závodišti patří už několik let, na jaře se v dráze Velké pardubické totiž hraje turnaj v extrémním golfu. Tentokrát si golfisté z klubu v Lázních Bohdaneč připravili jinou atrakci. Jedná se o SNAG Golf. Jeho hlavním cílem je se pobavit, ale také si vyzkoušet techniku a základy golfu. Hráči se snaží trefit terč. SNAG vznikl před 15 lety v USA jako výukový systém a postupně se rozšířil i do Evropy a další částí zeměkoule.

Samozřejmostí už jsou projížďky konibusem nebo projížďky pro děti na koních.