Upravit stránku

Novinky

Zimní sportovní park: zahájení se blíží

Také v letošní sezoně bude na Pardubickém závodišti v provozu Zimní sportovní park. Nekrytá ledová plocha je určena pro veřejné bruslení, ve vymezených časech je také možné pronajmout si kluziště pro uzavřenou skupinu bruslařů

VÝROČÍ: Připomínáme 106. výročí narození majora Miloše Svobody

Dvojnásobný vítěz Velké pardubické, mistr sportu a Osobnost města Pardubice mjr. Miloš Svoboda se narodil se 5. prosince 1913 v Přelouči, působil v jezdeckém učilišti v Pardubicích i v armádě. Poprvé se na pardubické dráze objevil v roce 1937 v den vítězství Laty Brandisové ve Velké pardubické. Svoboda tehdy zvítězil v Ceně Východočeského jezdeckého klubu přes proutěné překážky na klisně Rota.

TGR: Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Hned dva týmy hájily barvy Dostihového spolku v třetím ročníku překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. A na trati závodu inspirovaného Velkou pardubickou se rozhodně neztratily. Kvartet vedený vítězem Velké pardubické 2017 Janem Kratochvílem vybojoval třetí místo, jen o dvě pozice níže doběhl tým kapitánky Veroniky Olehlové.

TGR: Překážkoví běžci si zamilovali dostihové závodiště

Třetí ročník překážkového běhu TAXIS Gladiator Race znovu na Pardubické závodiště přilákal tisíce závodníků. Propojení populárních běhů s prostředím Velké pardubické vytváří atraktivní závod pro všechny věkové kategorie. Během tří dnů na tratě vyběhlo téměř dva a půl tisíce běžců, které přišlo podpořit na pět tisíc diváků. Velkou pardubickou na vlastní kůži a skok přes Taxis bez koní si daly i dva týmy dostihových jezdců.

Taxis Gladiator Race: novinky i velké návraty

Na Pardubické závodiště se po roce vrací TAXIS GLADIATOR RACE. Třetí ročník překážkového běhu bude ve znamení novinek, ale i velkých návratů. Po mateřské pauze se vrací mistryně Evropy i světa v překážkových bězích Zuzana Kocumová a znovu si Velkou pardubickou „po svých nohou“ dá i vítěz Velké pardubické z roku 2017 Jan Kratochvíl. Bude kapitánem jednoho ze dvou týmů, které na trať posílá Dostihový spolek.

Na závodišti se bude znovu bruslit, tentokrát za paddockem

Zimní sportovní park už brzy otevře své brány. Na Pardubickém závodišti bude od konce listopadu k dispozici ledová plocha pro veřejné bruslení. Své místo našla na prostranství za paddockem, jen pár kroků od hlavní tribuny s označením D. Slavnostní zahájení provozu bude spojeno s extrémním překážkovým během Taxis Gladiator Race, jehož pořadatelé pro účastníky připravili několik novinek.  

Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

Do jubilejního 130. ročníku Velká pardubická vstupuje se stabilním titulárním partnerem. „Slavia pojišťovna prodloužila spolupráci na další dva roky, a tak se její jméno s Velkou pardubickou spojuje minimálně do roku 2021,“ uvedl Karel Waisser, generální ředitel Slavia pojišťovny. Navíc se Slavia pojišťovna rozhodla spolupracovat s Dostihovým spolkem a.s. i na jiných projektech.  

UPOZORNĚNÍ PRO JEZDCE VŠESTRANNOSTI: termíny tréninků

Jezdcům všestrannosti tradičně nabízíme možnost tréninků v dráze Pardubického závodiště. Ta bude pro všestrannostní tréninky otevřena až do neděle 10. listopadu 2019. Výjimkou je sobota 9. listopadu, kdy se na závodišti koná jiná akce a dráhu tak není možné pro tyto účely zpřístupnit.