Upravit stránku

Novinky

TGR: Do extrémního závodu je přihlášeno už více než tisíc závodníků

Premiérový TAXIS GLADIATOR RACE se blíží. Jedinečný závod na trati legendární Velké pardubické odstartuje 1. a 2. prosince. Do této chvíle se do něj už registrovalo přes 1400 závodníků všech věkových kategorií, kteří zažijí Velkou pardubickou zpestřenou „gladiátorskými“ překážkami na vlastní kůži. A vůbec poprvé v historii závodiště se poběží noční závod.

Zimní otevírací doba na pardubickém závodišti

Dostihové závodiště je návštěvníkům otevřeno celoročně. Můžete přijít na procházku, zaběhat si, zahrát si geolokační hru Geofun s názvem To bude jízda, panečku!, anebo si v zimě třeba i zalyžovat - pokud to sněhové podmínky dovolí. Ale zatímco v letním období je otevřeno sedm dnů v týdnu, v zimě dochází k úpravě otevíracích hodin.

S mezinárodní Rozlučkovou všestranností si pohrálo počasí

Do Rozlučkové všestrannosti bylo přihlášeno rekordních 220 koní, ne všem ale počasí dovolilo soutěže dokončit. Na povětrnostní podmínky doplatila především nejvyšší soutěž CNC1*, ve které soupeřily dvojice z České republiky, Slovenska, Slovinska a Rakouska. Bez odjetých krosů byly v souladu s pravidly celkové výsledky vyhlášeny z drezur a parkurů. Medaile z Čech odvážejí závodníci z Rakouska.

Rozlučková všestrannost bude s mezinárodní účastí

Téměř rekordní účast hlásí poslední ze sportovních akcí letošní sezony. Do Rozlučkové všestrannosti je přihlášeno 220 koní reprezentujících nejen Českou republiku, ale například také Německo či Rakousko. Rozlučkovou všestrannost pardubické závodiště pořádá od 27. do 29. října.

V šampionátu pardubického závodiště zvítězili Váňa a Novák

Při Závěrečném dostihovém mítinku byly vyhlášeny také výsledky neoficiálního šampionátu pardubického závodiště. S osmi vítězstvími mezi jezdci zvítězil žokej Marcel Novák. Stejný počet vítězství letos vybojoval i Sertash Ferhanov a tak rozhodovala místa druhá (Novák jich měl osm, Ferhanov pět). V kategorii trenérů obhájil loňský titul Josef Váňa, který si letos v Pardubicích připsal 10 vítězství.

Králem závěrečného mítinku je Buonarroti

Závěrečný dostihový den udělal tečku za letošní překážkovou sezonou v Pardubicích. Králem vrcholu závěrečného mítinku Ceny města Pardubic je Buonarroti „Váňovců“, dostih se jménem posledního vítěze Velké pardubické vyhrál znovuzrozený Turdus. Hrálo se také o šampionát pardubického závodiště, ve kterém nejvíce bodů nasbírali Marcel Novák a Josef Váňa st.

Závěrečné dostihy s foodtruckovým festivalem

Závěrečný dostihový den letošní sezony chystá velký doprovodný program. Kromě sedmi dostihů je totiž připraven program pro děti, ale také foodtruckový a pivní festival, nebo výstavu veteránů. Dostihy startují ve 12 hodin, areál závodiště se ale otevírá už o dvě hodiny dříve.

Kdo bude pardubickým králem sezóny 2017?

Máme za sebou již devět dostihových dní letošního roku na pardubické dráze a před námi posledních sedm překážkových klání. Právě ty rozhodnou, kdo se bude moci pochlubit titulem krále centrálního překážkového závodiště v letošní sezóně.

Zajímavosti závěrečné steeplechase...

Dostihový den dva týdny po Velké pardubické je v kalendáři pravidelně od roku 1996. Stejně jako v předchozích třech letech je jubilejním desátým, který bude na pardubickém závodišti uspořádán. Od doby svého vzniku došlo u loučení k několika změnám, následující řádky nám připomenou několik zajímavostí hlavního bodu závěrečného dostihového odpoledne.