Upravit stránku

Novinky

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili.

Zimní sportovní park už navštívilo čtrnáct a půl tisíce lidí

Brány Zimního sportovního parku se veřejnosti otevřely vloni 16. prosince. Od té doby si na ledovou plochu v areálu Pardubického závodiště přišlo zabruslit více než 14 500 lidí. Jen o prázdninách to bylo v průměru 900 bruslařů denně. Zimní sportovní park bude otevřen až do konce února.

PF 2020

Krásné a pohodové Vánoce a štěstí, zdraví a úspěšný rok 2020 přeje Dostihový spolek a.s.

Na Pardubickém závodišti strávíte Vánoce na ledě

Podobně jako v minulé zimní sezoně se Pardubické závodiště proměnilo v Zimní sportovní park. Nekrytá ledová plocha pro veřejné bruslení bude návštěvníkům otevřena i po celé vánoční prázdniny včetně Štědrého dne. Plány může zhatit jenom teplé či deštivé počasí. Pořadatelé doporučují všem návštěvníkům sledovat aktuální informace na webu a facebooku závodiště.

Zimní sportovní park: zahájení se blíží

Také v letošní sezoně bude na Pardubickém závodišti v provozu Zimní sportovní park. Nekrytá ledová plocha je určena pro veřejné bruslení, ve vymezených časech je také možné pronajmout si kluziště pro uzavřenou skupinu bruslařů

VÝROČÍ: Připomínáme 106. výročí narození majora Miloše Svobody

Dvojnásobný vítěz Velké pardubické, mistr sportu a Osobnost města Pardubice mjr. Miloš Svoboda se narodil se 5. prosince 1913 v Přelouči, působil v jezdeckém učilišti v Pardubicích i v armádě. Poprvé se na pardubické dráze objevil v roce 1937 v den vítězství Laty Brandisové ve Velké pardubické. Svoboda tehdy zvítězil v Ceně Východočeského jezdeckého klubu přes proutěné překážky na klisně Rota.

TGR: Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Hned dva týmy hájily barvy Dostihového spolku v třetím ročníku překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. A na trati závodu inspirovaného Velkou pardubickou se rozhodně neztratily. Kvartet vedený vítězem Velké pardubické 2017 Janem Kratochvílem vybojoval třetí místo, jen o dvě pozice níže doběhl tým kapitánky Veroniky Olehlové.

TGR: Překážkoví běžci si zamilovali dostihové závodiště

Třetí ročník překážkového běhu TAXIS Gladiator Race znovu na Pardubické závodiště přilákal tisíce závodníků. Propojení populárních běhů s prostředím Velké pardubické vytváří atraktivní závod pro všechny věkové kategorie. Během tří dnů na tratě vyběhlo téměř dva a půl tisíce běžců, které přišlo podpořit na pět tisíc diváků. Velkou pardubickou na vlastní kůži a skok přes Taxis bez koní si daly i dva týmy dostihových jezdců.