Upravit stránku

Novinky

S hokejem a basketem na Velkou pardubickou za polovinu

Pardubičtí koně táhnou spolu, přesně podle memoranda mezi Dostihovým spolkem, hokejovým klubem a basketem. Majitelé permanentek na tyto sporty totiž nyní mohou získat vstupenky na stání na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou za poloviční cenu. Stačí znát číslo své permanentky.

Francouzi stojí o start ve Velké pardubické

Dodatečný termín přihlášek na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou využilo hned pět realizačních týmů. Kromě trojice tuzemských koní se nově na seznamu přihlášených objevila i další dvě francouzská jména. Už dříve avizovaný Virtus d´Estruval tak nebude na startu letošní Velké pardubické osamocen.

Jaroslav Juráň je mistrem republiky královské disciplíny spřežení

Tituly mistrů České republiky v závodech spřežení jsou uděleny. Na pardubickém závodišti o ně v uplynulých třech dnech soupeřili vozatajové hned ve čtyřech soutěžích. Šampionem královské disciplíny čtyřspřeží je Jaroslav Juráň, který své soupeře nepustil ani v jedné z disciplín před sebe. Zapřahal čtyřku koní, která byla v tréninku teprve dva měsíce.

Mistrovství ČR spřežení po dvou dnech soutěží změny nepřineslo

Sobotní maraton na průběžných výsledcích Mistrovství ČR spřežení příliš změn nepřinesl. I po druhém dnu si vedení udrželi Jaroslav Petřek v soutěži jednospřeží, Josef Drábek v soutěží dvojspřeží, Michal Kořínek v soutěži dvojspřeží pony a v královské disciplíně čtyřspřeží stále vede Jaroslav Juráň jr.

Na Mistrovství ČR spřežení budou i křtiny

Vozatajství patří v České republice k tradičním sportům a naše země se může pochlubit celou řadou úspěšných „mistrů opratí“. A právě takový název nese i kniha o šestinásobném účastníkovi mistrovství světa a muži, který večeřel s anglickou královnou – Jiřím Kocmanovi.

ROZHOVOR: Petr Vozáb, stavitel tratí Mistrovství ČR spřežení

Vítěz Velké pardubické z roku 1985 a devítinásobný mistr České republiky ve vozatajských soutěží, to je PETR VOZÁB. Je zapsán v Guinessově knize rekordů díky zápřeži 22 koní, před tím zapřahal šestnáct koní. Nově získal funkci národního stavitele a tak se právě on postará o tratě nadcházejícího Mistrovství České republiky spřežení. Na pardubickém závodišti se koná od 15. do 17. září.