Upravit stránku

Novinky

Červnová kvalifikace ožije sportem, nejen dostihovým

Mítink s druhou kvalifikací na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou nabízí nabitý dostihový program a velmi zajímavé obsazení hlavního dostihu, ale také bohatý doprovodný program. Tentokrát je zaměřen na možná trochu netradiční sporty, do kterých se mohou zapojit i sami návštěvníci.

Zajímavosti druhé kvalifikace

Od roku 1997 se běhá druhá kvalifikace jako Memoriál majora Miloše Svobody, stejně tomu bude i v letošním roce. Následující řádky nabízejí několik zajímavostí o hlavním dostihu sobotního pardubického programu.

Zlatý pohár - Cena předsedy Poslanecké sněmovny pro Mustamira

Na start 25. ročníku Zlatého poháru – Ceny předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se postavilo osm koní, včetně vítěze letošní květnové předzkoušky dostihu. A právě Mustamir byl tím, kdo si pro jubilejní Zlatý pohár doběhl. Jistě o tři a čtvrt délky porazil podceňovaného Lamuna a favorita Tahiniho.

Zlatý pohár s Dětskou Velkou pardubickou a golfem

V rámci dostihového mítinku v sobotu 9. června se bude bojovat nejen na dostihové dráze, ale také mezi diváky. Připraven je totiž oficiální závod Dětská Velká pardubická, které se letos můžou nově zúčastnit i dospělí. Praxe totiž ukazuje, že s dětmi zmenšené překážky z kurzu Velké pardubické přeskakují i jejich rodiče a náramně se u toho baví.

Jubilejní Zlatý pohár přilákal zajímavou společnost

Třetí dostihový den sezóny na pardubickém závodišti není pozornost upřena na pardubickou specialitu, krosové dostihy, ale na klasickou steeplechase – tedy disciplínu, která se v Česku rozšířila díky pardubickým pořadatelům v polovině devadesátých let minulého století.

Vítězem květnové kvalifikace je talentovaný Talent

Trenér Josef Váňa poslal do I. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou kvarteto koní, včetně loňského vítěze Velké pardubické No Time To Lose. Už to vypadalo, že tři z nich poberou nejvyšší příčky. Plány jim ale překazil Talent připravovaný trenérkou Hanou Kabelkovou. Kvalifikaci má v tuto chvíli splněno deset koní.