Upravit stránku

Novinky

Rodina Bartošových píše silný příběh

Při sobotním dostihovém mítinku se radovali hlavně v rodině Bartošových. Na závodišti se sešly tři generace jezdců, nejmladší, teprve desetiletá Linda debutovala v dostizích poníků a zvítězila. Stejně jako kdysi její otec, dnes dvojnásobný vítěz Velké pardubické Josef Bartoš.

Northerly Wind proměnil letošní premiéru ve vítězství ve Zlatém poháru

V Pardubicích tentokrát hráli prim především klasičtí steepleři, hodně zajímavé momenty nabídly ale i pardubické krosy. Vrcholem programu byl Zlatý pohár – Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, který – pro mnohé překvapivě – získal sedmiletý Northerly Wind. Reprezentanta stáje Dr. Charvát pro žokeje Jana Faltejska nasedlal trenér Pavel Tůma.

ZAJÍMAVOSTI z historie Zlatého poháru

Velká pardubická patří k závodišti v Pardubicích dá se říct od nepaměti, od závěrečné čtvrtiny 19. století. Mnohem mladší je nejvýznamnější klasická steeplechase, Zlatý pohár, jeho první ročník jsme viděli v červnu roku 1994. Tehdy prošly především překážky na pardubické dráze významnou inovací, a tak pořadatelé dostali nápad vytvořit dostih, který bude srovnatelný s vrcholy klasické steeplechase především na britských ostrovech.

Další vstupenky na Velkou pardubickou jsou v prodeji

Od června jsou v prodeji další místa k sezení na 129. Velkou pardubickou steeplechase. Návštěvníkům dostihového svátku jsou nově k dispozici vstupenky na tribunu I, která je umístěna hned na začátku cílové roviny a která nabízí výhled například na start legendárního dostihu nebo vodní překážky.

Zlatý pohár bez obhájce, ale s premianty předzkoušky

V Pardubicích tentokrát nebudou v hlavních rolích specialisté na cross country, nýbrž klasičtí steepleři. Vrcholem programu je totiž Zlatý pohár – Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (L, 4400 m), který je s dotací půl miliónu korun vůbec nejbohatší českou klasickou steeplechase.

VZPOMÍNÁME: 120. výročí narození Rudolfa Poplera

Ve středu 29. května 2019 uplyne 120 let od narození dvojnásobného vítěze Velké pardubické Rudolfa Poplera. Jeho jméno dnes nese nejen jedna z překážek na trati Velké pardubické, ale také Poplerův memoriál. Ten se běhá v den Velké pardubické.