Upravit stránku

Novinky

Žokej Jan Faltejsek přepisuje dějiny – popáté zvítězil ve Velké pardubické

Vítězem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnu je sedmiletý hnědák Tzigane du Berlais. Nádherným finišem jej k vítězství přivedl žokej Jan Faltejsek, který si tak připsal páté vítězství v legendárním dostihu. Naopak poprvé se z takového triumfu radoval trenér Pavel Tůma, který vítěze připravil pro stáj Dr. Charváta.

Dostihový festival odstartoval, sobota patřila především proutěnkářům

Dvoudenní dostihový festival se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou odstartoval překážkovým mítinkem. Ten měl hned tři vrcholy v podobně klasické steeplechase a dostihů přes proutěné překážky, nechyběl ale ani amatérský seriál Fegentri či rovinový dostih pro amatéry. V krásném počasí se dařilo především favoritům.

Zajímavosti a střípky z historie Velké pardubické

Mnoho různých nej a spousta dalších zajímavostí se pojí k Velké pardubické, nejpopulárnějšímu a nejsledovanějšímu tuzemskému dostihu. Letos bude svědky již 128. ročníku dostihu, který byl založen jako moderní steeplechase. Pro každého překážkového jezdce je snem v tomto dostihu startovat, co teprve ji vyhrát. Každý majitel, kterého lákají překážkové dostihy, chce mít na startu koně.

Zajímavosti vrcholů Překážkových dostihů

Klasická steeplechase patří k pardubickému závodišti od roku 1994. Tradičním vrcholem první části sezóny je červnový pohár Zlatý pohár. Ke druhé polovině sezóny patří Stříbrná trofej, která se až do roku 2015 konala v den Velké pardubické, zpravidla několik desítek minut před samotným vrcholem programu.

Sobotní vrcholy ozdobí zajímavá společnost

Téměř čtvrtstoletí dlouhou historii mají sobotní dostihy před Velkou pardubickou. V současné době už se hovoří o překážkovém festivalu při Velké pardubické, neboť sobotní rovinový program nahradily překážky a servírují se tři dostihy nejvyšší kategorie. První dostih festivalu startuje v sobotu 13. října 2018 v poledne a jako první se z elity představí tříletí ve Zlaté sponě.

Víkendový festival se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

Vrchol překážkové sezony je tady. V pořadí 128. Velká pardubická s Českou pojišťovnou odstartuje v neděli 14. října v 16:40 hod. Na jejím startu by mělo dvaadvacet koní z České republiky a Slovenska, v jejich sedlech osm zahraničních jezdců. Obhájce loňského vítězství žokej Jan Kratochvíl sice bude chybět, o napětí ale nouze nebude.