Upravit stránku

Velká pardubická

Tři vítězové Velké pardubické figurují na přihláškách letošního ročníku

Početně skromnější, zato „našlapané“ velkými jmény. Takové jsou první letošní přihlášky na 129. Velkou pardubickou steeplechase. Na seznamu figurují tři obhájci vítězství z minulých let včetně loňského krále Tzigane du Berlais a vlastně i celá tuzemská dostihová špička. Zájem je taky v zahraničí. V Pardubicích chtějí uspět stáje ze Slovenska, Francie a Velké Británie.

Sázkaři při Velké pardubické prosázeli šest milionů korun

Na závodišti v Pardubicích bylo v neděli 14. října u sázkové kanceláře Betino vsazeno celkem 6.090.000 Kč (5.660.500 Kč v kurzových sázkách a 429.500 Kč v sázkách v systému totalizátoru na pořadí dvou a tří koní).  Z výše uvedeného objemu sázek bylo vsazeno 2.645.000 Kč na Velkou pardubickou (2.483.000 Kč kurzové sázky a 162.000 Kč sázky na pořadí dvou a tří koní).

Slunečné počasí a napínavé dostihy do Pardubic za víkend přilákaly 35 tisíc lidí

Předpověď počasí několik dní před startem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou naznačovala, že by letošní ročník legendárního dostihu mohlo na pardubickém závodišti sledovat několik desítek tisíc lidí. Předpoklady se naplnily a během celého víkendového dostihového festivalu se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou závodištěm prošlo na 35 tisíc návštěvníků

Žokej Jan Faltejsek přepisuje dějiny – popáté zvítězil ve Velké pardubické

Vítězem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnu je sedmiletý hnědák Tzigane du Berlais. Nádherným finišem jej k vítězství přivedl žokej Jan Faltejsek, který si tak připsal páté vítězství v legendárním dostihu. Naopak poprvé se z takového triumfu radoval trenér Pavel Tůma, který vítěze připravil pro stáj Dr. Charváta.

Zajímavosti a střípky z historie Velké pardubické

Mnoho různých nej a spousta dalších zajímavostí se pojí k Velké pardubické, nejpopulárnějšímu a nejsledovanějšímu tuzemskému dostihu. Letos bude svědky již 128. ročníku dostihu, který byl založen jako moderní steeplechase. Pro každého překážkového jezdce je snem v tomto dostihu startovat, co teprve ji vyhrát. Každý majitel, kterého lákají překážkové dostihy, chce mít na startu koně.

Víkendový festival se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

Vrchol překážkové sezony je tady. V pořadí 128. Velká pardubická s Českou pojišťovnou odstartuje v neděli 14. října v 16:40 hod. Na jejím startu by mělo dvaadvacet koní z České republiky a Slovenska, v jejich sedlech osm zahraničních jezdců. Obhájce loňského vítězství žokej Jan Kratochvíl sice bude chybět, o napětí ale nouze nebude.

Na Velkou pardubickou pozve Kočárová jízda

Stalo se už tradicí, že jen pár dní před startem Velké pardubické projede městem Kočárová jízda. Koně v ulicích města zvou k návštěvě závodiště. Nejinak je tomu i letos u příležitosti 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Průvod se ze závodiště až na Pernštýnské náměstí, kde se zapojí do programu Městských slavností, vydá ve čtvrtek 11. října 2018.