Upravit stránku

Velká Pardubická

ROZHOVOR: Felix de Giles, druhý z Velké pardubické

Na startovní listině 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou byl „poslední“, s Urgent de Gregaine nosili startovní číslo 20. Ovšem v cíli se na startovní čísla nehraje a kolem cílového mezníku tato dvojice proběhla na druhém místě. Přitom k vítězstvím v náročném dostihu chyběl jen malý kousek… Mluvíme o jezdci jménem FELIX DE GILES.

Velkou pardubickou sledovaly miliony diváků

Letošní 127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou přilákala k televizním obrazovkám o 700 tisíc diváků více než v loňském roce. Vrchol české překážkové sezony na programech ČT1 a ČT Sport sledovaly 3 miliony diváků. Další sledovali přenosy na zahraničních kanálech a také prostřednictvím sázkové kanceláře PMU ve čtyřiadvaceti zemích světa. Přímo na závodiště si dostihový svátek přišlo užít dvaadvacet tisíc diváků.

Vítězem 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou je NO TIME TO LOSE!

V těžkém terénu se zrodilo šťastné vítězství. Do listiny vítězů se zapsal šestadvacetiletý žokej Jan Kratochvíl s osmiletým hnědákem No Time To Lose. Společně udělali radost Josefu Váňovi staršímu, pro kterého to je jubilejní desáté trenérské vítězství v legendárním dostihu. Kromě šťastného vítěze se na tabuli umístili ještě další dva koně „Váňovců“.

Velkou pardubickou ozdobí „dámy v sedle“

V dlouhé historii Velké pardubické se na trať legendárního dostihu vydalo pouze sedm žen. Jen jedna z nich dokázala zvítězit. Byla jí před dlouhými 80 lety komtesa Lata Brandisová. A právě tohle výročí se stalo impulsem pro setkání všech žijících dam – účastnic Velké pardubické

Velká pardubická: Jak to bylo v minulosti

Historie Velké pardubické se začala psát v roce 1874, pokud by nezasáhla vyšší moc, mohli jsme letos sledovat již 144. ročník dostihu. Válečná léta, ale i rozmary přírody či politika zasáhly do historie dostihu, a tak bylo 17 ročníků zrušeno. V následujících řádcích si připomeneme pět ročníků dostihu, od jejichž konání uběhlo 50, 40, 30, 20 a 10 let.

Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Už ve čtvrtek 5. října pozve obyvatele Pardubic na nedělní vrchol české překážkové sezony tradiční KOČÁROVÁ JÍZDA. Městem projede průvod kostýmovaných jezdců na koních a kočárů, který bude pozvánkou na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Každoročně má své téma – tentokrát to budou „ženy Velké pardubické“.