Upravit stránku

Celosvětově známé Pardubické závodiště je legendou nejen mezi žokeji a lidmi kolem koní. Je to místo, které každoročně hostí návštěvníky prestižních dostihových závodů. A to i s tím největším – Velkou pardubickou steeplechase, za kterou se sjíždějí lidé z celé Evropy. Dostihové závodiště v Pardubicích je ikonou, která je s vámi již přes sto let.

Závodiště vás zve na dostihy, klasifikace i další nejrůznější akce. Projet se u nás můžete v koňském spřežení, posedět v naší dostihové kavárně s výhledem na závodiště nebo si ve stáncích zakoupit upomínkové předměty či jezdecké potřeby. Prožijete u nás slavnostní nevšední den, plný dostihových zážitků. 

Chystáte se k nám na dostihy? Určitě oceníte informace pro návštěvníky, kde se dozvíte, jak se k nám dostanete nebo jaký je dostihový dresscode. 

Závodiště v číslech

  • Hlavní dráha závodiště dnes měří 2 200 metrů
  • Trasa Velké pardubické má 6 900 metrů a má celkem 31 překážek
  • Celková rozloha závodiště je 54 hektarů
  • První ročník Velké pardubické steeplechase byl v roce 1874
  • Dnes se Velká pardubická koná každou 2. říjnovou neděli
  • Na závodišti napočítáme celkem 59 překážek

Jedinečné dostihy s evropským významem

Závodiště najdeme na kraji města Pardubic na rozloze celých 54 hektarů. Již od počátku je jedinečné střídáním povrchu dráhy a množstvím přírodních překážek. Mezi evropskými závodišti patří to pardubické mezi nejkrásnější. Původně zde byly listnaté lesy, kde se pořádaly lovy. Bylo místem, na které mířili evropští aristokraté za zábavou. Během let dostalo postupně závodiště dnešní podobu a těší se velké oblibě i mezi nejširší veřejností.