Odešel Jiří Janda

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás navždy opustil MVDr. JIŘÍ JANDA. Odešel muž, jehož život byl naplno spjatý s dostihovým sportem a pardubickým závodištěm.

Doktor Jiří Janda byl jedním z iniciátorů založení Dostihového spolku a.s. a v letech 1993 – 1997 byl jeho ředitelem. Spolu se svými kolegy se zasloužil o zachovaní Velké pardubické v kritických 90. letech. Na dostihové závodiště se vrátil v roce 2012 v roli správce dostihové dráhy s cílem zvýšit její úroveň a bezpečnost.

Rodák z Vojic na Jičínsku vystudoval Vysokou školu veterinární v Brně a už jako student 4. ročníku podepsal pracovní smlouvu s Hřebčínem Napajedla, kde se připravoval na dráhu trenéra dostihových koní. Po základní vojenské službě v roce 1980 přišel do Pardubic, kde trénoval koně pro Hřebčín Napajedla. V roce 1991 se osamostatnil. Po roce 1996 vybudoval vlastní tréninkové středisko Holičky u Heřmanova Městce. Jeho svěřenci Gimt a Balú zvítězili v Československém derby, resp. St. Legeru.

Bylo nám ctí s Jiřím Jandou spolupracovat. Pro pardubické dostihové závodiště i dostihový sport vykonal mnoho dobrého. S láskou a vděčností na něj budeme vzpomínat.

Čest jeho památce!

Vyjadřujeme tímto upřímnou soustrast rodině.

kolektiv pracovníků Dostihového spolku a.s.
Pardubice, 20. listopadu 2023

 


.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ
s MVDr. Jiřím Jandou se uskuteční v úzkém rodinném kruhu. Oficiální veřejné rozloučení je plánováno na dostihový den 8. května 2024.

„Rodina dr. Jiřího Jandy upřímně děkuje za množství kondolencí, které obdržela. Po jednání s představiteli Dostihového spolku bylo společně dohodnuto, že oficiální veřejné rozloučení se širší rodinou, přáteli, kolegy, spolužáky a známými bude v druhý dostihový den nové sezony 2024 na závodišti v Pardubicích. Naše rodina děkuje představitelům Dostihového spolku za empatii a nevšední připravenost nám pomoci.“
Naďa Jandová