Jiří Šindler ve své kariéře odstartoval 6 638 dostihů, z toho třiatřicetkrát mávl červeným praporkem na startu Velké pardubické. Jeho rekord v počtu startů Velké pardubické už zřejmě jen tak nikdo nepřekoná. V rámci letošní 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou mu byla na pardubickém dostihovém závodišti odhalena pamětní deska – dvacet let poté, co opustil tento svět.
Pamětní desku umístěnou na hlavní tribuně, jen pár metrů od kamenné desky se jmény vítězů všech ročníků Velké pardubické, odhalila společnou rukou manželka Jiřího Šindlera Libuše a ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller. Přítomní byli také jeho synové Jiří a Zbyněk, kteří v tradici „startérství“ otce více či méně pokračovali. Starší Jiří byl startérem, mladší Zbyněk svému tátovi dělal pomocného startéra. „Startoval jsem s ním třikrát, čtyřikrát Velkou pardubickou. Tatínek byl klidný, moc dobře věděl, že má autoritu jezdců a taky ho poslouchali,“ vzpomíná jeho syn Jiří Šindler. Svoje START, nebo jeho GO volal na koně a jezdce vyjma zimy celý rok. „Startoval rovinové dostihy, překážky i klusácké dostihy po celé republice,“ dodává Zbyněk Šindler.
Jeho otec svou první Velkou pardubickou odstartoval v roce 1965, tu poslední v roce 1998. V roce 1992 dokonce v neprůstřelné vestě, kterou si musel na žádost policie obléct po sérii výhružných anonymů. Byl to rok, kdy do dostihové dráhy vběhli „ochránci přírody“. Za svůj život startéra odstartoval 6 638 dostihů a na dostihové tratě vypustil přes 60 tisíc koní. Kromě funkce startéra vykonával také funkce člena komise a cílového rozhodčího. Jiří Šindler byl čtyřnásobným šampionem klusáckých dostihů. „Zpočátku jel i nějaké cvalové dostihy, v tréninku jezdil třeba klisnu Mocnou. Ale měřil 180 centimetrů, v tomhle jsou sulky lepší,“ vzpomíná na jezdeckou kariéru svého otce Zbyněk Šindler.