Doprava a parkování

PARKOVÁNÍ A DOPRAVA PŘI 133. VELKÉ PARDUBICKÉ SE SLAVIA POJIŠŤOVNOU – VEŘEJNOST

Pro dopravu na dostihové závodiště můžete využít několik způsobů dopravy, a to jak individuální, tak hromadné.

Sjezd k hlavní bráně Pardubického závodiště (odbočka ze silnici I/2) bude pro dopravu uzavřen s výjimkou vozidel taxislužby a jiné formy svozu hostů, a to pouze ve vymezeném čase a  bez možnosti parkování.

Areál závodiště bude otevřen od 9:00 hod.

INDIVIDUÁLNÍ DOPRAVA A PARKOVÁNÍ OSOBNÍCH VOZIDEL
.
PARKOVIŠTĚ I/37

Pro veřejnost jsou vyhrazeny parkovací plochy na uzavřené silnici I/37 ve směru Chrudim – PardubiceProvoz je jednosměrný. Nepřecházejte koleje! S ohledem na vlastní bezpečí použijte nadchod).

Silnice bude pro dopravu uzavřena od 8:00 hod. do 19:00 hod. Poté budou všechna odstavená vozidla odtažena. Cena parkovného je 200,- Kč.

NÁJEZD na tuto parkovací plochu je ve směru od mimoúrovňového křížení u Dražkovic (ve směru od Chrudimi). Vozidla budou parkována dle času příjezdu postupně od kruhové křižovatky (u Parama) směrem k Dražkovicím.

Ve směru od Hradce Králové (dálnice D11 a D35) je objízdná trasa vedena po ulicích Nádražní a Palackého třída (kolem nádraží), dále ulicí Hlaváčova, Anenská, S.K. Neumanna, Pod Břízkami a Chrudimská.

Ve směru od Holic (Sezemic) je objízdná trasa vedena ulicemi Na Drážce, dále ulicí Hlaváčova, Anenská, S.K. Neumanna, Pod Břízkami a Chrudimská.

VÝJEZD z parkovací plochy je vždy směrem na Hradec Králové (kruhový objezd). Výjezd směrem na Dražkovice (Chrudim) není možný. 

Ve směru na Holice je objízdná trasa vedena po silnici I/37 směr Hradec Králové k vlakovému nádraží a dále po ulici Hlaváčova. 

Ve směru na Chrudim je objízdná trasa vedena z kruhového objezdu směrem na ulici Teplého, Pichlova, S.K. Neumanna, Pod Břízkami a Chrudimská.


.
PARKOVIŠTĚ P2 (LETIŠTĚ) 

Parkovací plocha je vyčleněna u terminálu Jana Kašpara v civilní části letiště (EBA). Vjezd na tuto parkovací plochu je hlavní branou civilní části, která bude otevřena od 8:45 hod. Cena parkovného je 300,- Kč.

.
Z letiště bude návštěvníky přepravovat na závodiště i zpět kyvadlová doprava, přeprava vlastním vozem není možná! První autobus z letiště odjíždí v 8:50 hod., poté vždy po naplnění kapacity autobusu.

Jízdní řád spojů ze závodiště na letiště lze stáhnout níže, poslední spoj směrem na letiště odjíždí v 18:30 hod.

.
Vzhledem k uzavřené komunikaci I/37 je nutné ve směru od Chrudimi využít objízdných tras, případně zvolit alternativu přes Starý Mateřov (od Heřmanova Městce).


UPOZORNĚNÍ:

DOPORUČUJEME PLÁNOVAT CESTU S DOSTATEČNÝM ČASOVÝM PŘEDSTIHEM. VZHLEDEM K VELKÉMU ZÁJMU NÁVŠTĚVNÍKŮ JE NUTNÉ POČÍTAT S MOŽNÝMI DOPRAVNÍMI KOMPLIKACEMI A ZDRŽENÍM.
DĚKUJEME.


.
Držitelé parkovacích karet P1 vydaných pořadatelem –
nelze zakoupit

P1 vjezd do areálu závodiště je možný pouze příjezdovou komunikací přes letiště, vjezd je vojenskou branou ze silnice I/2. Otevřeno bude od 8:50 hod. Při průjezdu letištěm je zakázáno zastavovat a vystupovat z vozidla. Výjezd z areálu závodiště po skončení akce je POUZE hlavní branou.


Držitelé průkazů Jockey Clubu ČR, kteří nejsou majiteli koní startujících ve Velké pardubické, nemají parkování v areálu vyhrazeno. Děkujeme za pochopení. 


 
HROMADNÁ DOPRAVA
Posilové spoje MHD

Pro hromadnou dopravu lze využít posílených spojů městské hromadné dopravy. Posilové spoje jsou vedeny na linkách Závodiště – Polabiny, Sluneční; Dubina, sever; Dubina, točna; Hlavní nádraží; Masarykovo nám. Cestující jsou přepravováni bezplatně.

 
Městská hromadná doprava

Na zastávku Závodiště zajíždí linky městské hromadné dopravy č. 8, 88, 14, 15, 24 a 29.

 
Vlaková doprava

Pro dopravu na železniční zastávku Pardubice – Závodiště lze využít spoje na lince Pardubice, hl. nádraží – Chrudim.

Historické posilové spoje na trase Pardubice hl. n. – Rosice nad Labem – Pardubice, závodiště a zpět

Zajišťuje Pardubický spolek historie železniční dopravy.

Odjezdy Pardubice hl.n.
9:28, 10:28, 11:28, 12:28 a 15:15 hod.

Odjezdy Pardubice, závodiště
9:40, 10:40, 11:40, 12:40 a 15:29 hod.

Jízdné jedním směrem je 40/20 Kč. Platí se pouze ve vlaku. Jízdenky či slevy ČD nebo jiných dopravců zde neplatí.

Zvláštní vlak na trase Praha – Nymburk – Pardubice a zpět

Pro dopravu na zastávku Pardubice, závodiště můžete využít také zvláštní vlak vypravený z Prahy hl. h. Více informací, včetně nákupu jízdenek ZDE  
DOPRAVA – TAXI

Vozidlům taxi služby je povoleno sjíždět z ulice Pražská (silnice I/2) k hlavní bráně závodiště pouze pro výstup zákazníků, a to v čase 9:00 – 15:00 hod. Hodinu před startem 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou (v 16:00 hod.) bude sjezd zcela uzavřen. Po skončení mítinku bude sjezd vozidel taxi služby znovu otevřen od 18:00 hod.

DOPRAVA PŘI RÁMCOVÝCH DOSTIHOVÝCH DNECH

Městskou hromadnou dopravou

Na dostihové závodiště přijíždějí autobusy MHD č. 8, 88, 15, 14, 24, 29. Cílovou zastávkou je Závodiště. K hlavní bráně závodiště pak již dojdete za pět minut. Jízdní řády naleznete na stránkách Dopravního podniku města Pardubic.

Vlakem

Přibližně tři minuty od hlavní brány dostihového závodiště můžete využít zastávku vlaku Pardubice, Závodiště.

Autem

Parkovací plochy jsou pro návštěvníky vyhrazeny na příjezdové cestě (od nadjezdu) směrem k závodišti. 
Parkoviště v areálu závodiště je vyhrazeno pro majitele parkovacích karet a vstupenek na tribuny, členy Dostihového klubu a držitele licencí Jockey Clubu ČR.

Pěšky či na kole

Vstup do areálu závodiště je možný pouze hlavní branou z ulice Pražská. Při příchodu z centra města prosíme nepřecházejte železniční trať a komunikaci I/37, využijte chodníků a cyklostezek. 

 

Parkování při mítinku Velké pardubické je řešeno samostatně.