Ahoj, jak se máš? Příběh francouzského hnědáka se španělským jménem u české rodiny

V Jarní ceně Pardubického závodiště se náramným výkonem předvedl šestiletý francouzský hnědák Hola Que Tal. Kůň, jehož jméno můžeme ze španělštiny volně přeložit jako „Ahoj, jak se máš?“, zvítězil suverénním výkonem, ale chuť k závodění musel dlouho hledat. Jeho příběh je skoro dojemný.

Žokej Jaroslav Myška si jej vyhlédl už před rokem ve Francii. Měl za sebou pouhé tři starty, ovšem na vyhlášených francouzských závodištích. Hola Que Tal byl ale fyzicky i psychicky vyčerpaný, a tak mu Myšák společně s trenérkou, majitelkou a manželkou v jedné osobě Štěpánkou museli dát čas. A vyplatilo se. Postupně se znovu dostával do formy. V neděli 16. dubna za tuhle péči své „myšácké“ rodině poděkoval. Ukázal, že je zpátky, že má zase chuť závodit.

Běžel skoro sám, tak se to nedá zas až tak přehánět,“ skromně tvrdí o jednoznačném vítězství žokej Jaroslav Myška, ale radost skrývat nedokáže. A co že to Hola, nebo taky podomácku Holina, dostal za odměnu? „Přibil jsem mu podkovu,“ směje se Myšák v reakci na to, že do cíle doběhli jen se třemi podkovami.  

Myškovi říkají, že „Ahoj, jak se máš“ se teď vrátí do Francie a bude závodit už jen tam. Ale my doufáme, že ho v Pardubicích ještě uvidíme.

Hola Que Tal už ale jednou na pardubickém závodišti hvězdou byl. A dokonce filmovou. Vloni si totiž zahrál v reklamě a šlo mu to náramně: