Sezóna veřejného bruslení na Pardubickém závodišti je u konce

Aktuální sezona Zimního sportovního parku je u konce. Od čtvrtka 10. února 2022 bude ledová plocha na Pardubickém závodišti z provozně-technických důvodů uzavřena. Dostihový spolek a.s. k ukončení provozu přistoupil po dohodě s městem Pardubice.

Provoz Zimního sportovního parku v sezoně 2021/2022 byl negativně ovlivněn několika faktory. Vzhledem k platným protiepidemickým opatřením musela být snížena kapacita návštěvnosti a provoz ledové plochy několikrát ovlivnilo nepříznivé počasí. A právě nepříliš dobrá předpověď počasí pro nadcházející dny společně s rostoucími cenami energií jsou hlavními důvody pro předčasné ukončení letošní sezony.

První bruslaři mohli ledovou plochu v aktuální zimní sezoně vyzkoušet už v prosinci loňského roku. V dopoledních hodinách kluziště využívaly zejména školy či sportovní kluby, v odpoledních časech byl největší zájem o bloky bruslení rodičů s dětmi. Poslední návštěvníci letošní sezony na led vyjedou ve středu 9. února 2022.

Dostihový spolek a.s. děkuje všem návštěvníkům za přízeň a respektování pravidel, která s sebou přinesla nutnost akceptování aktuálních protiepidemických opatření. Poděkování patří také všem spolupracovníkům, kteří například zajišťovali služby půjčování a broušení bruslí a starali se o bezpečnost, zdraví i pohodlí bruslařů a v neposlední řadě také statutárnímu městu Pardubice.

Zimní sezona na Pardubickém závodišti sice končí, ale přípravy na dostihovou část roku jsou v plném proudu. Zahajovací dostihový den se uskuteční v tradičním termínu 8. května. Naplánováno je celkem 10 mítinků včetně vrcholu překážkové sezony 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou.

Těšíme se s Vámi na viděnou v rámci dostihových dnů a dalších sportovních i kulturních akcích na Pardubickém závodišti v roce 2022!