Autogramiáda a závodní vozík z rukou legendy doplní program dostihového dne

První ze srpnových dostihových dnů bude mít charitativní podtext. A také nabídne setkání s člověkem, který i přes složitou životní situaci v sobě našel dostatek pozitivní energie. V sobotu 8. srpna se totiž na mítinku se III. kvalifikací na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou uskuteční autogramiáda motorkáře a dnes úspěšného spisovatele Jiřího Švihálka a do správných rukou bude předán i závodní vozík pro handicapované dítě.

Jiří Švihálek je mladý muž, kterému se před rokem zcela změnil život. Po nehodě na motorce, kterou nezavinil, přišel o nohu. Bez servítků a s humorem sobě vlastním začal den po dni popisovat, co prožívali s manželkou Kačkou a jak bojovali s následky svých zranění. Jeho blog postupně začalo sledovat na dvě stě tisíc čtenářů. Z blogu vznikla kniha „Deník jednonožce“, kterou Jirka nedávno pokřtil. Je nominován na Magnesii Literu v kategorii Blog roku a umístil se na třetím místě v anketě Křišťálová lupa. Dostihový mítink bude příležitostí se s Jirkou potkat při autogramiádě.

Během dostihového dne dojde také na předání speciálního závodního vozíku pro handicapované dítě. Pořídili jej pořadatelé Pardubického vinařského půlmaratonu díky příspěvkům svých partnerů v čele se společností Stiasini. Vozík do správných rukou předají rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa společně s majitelem společnosti Stiasini Zdeňkem Záleským a pořadatelem půlmaratonu Oldřichem Bujnochem. Pardubický vinařský půlmaraton patří do souboru akcí pod hlavičkou Pardubičtí Tahouni stejně jako Velká pardubická nebo výstava Koně v akci.

Dostihový den – III. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou se koná v sobotu 8. srpna. První z osmi dostihů startuje ve 13:00 hod.