Autokino na Pardubickém závodišti je zpět

Na Pardubické závodiště se po několika měsících opět vrací autokino, které lidem umožní i za nouzového stavu vyrazit za kulturou a užít si báječnou podívanou. To vše z bezpečí svých aut. Na velké LED obrazovce se v průběhu podzimu vystřídá množství českých i zahraničních snímků, a to jak těch nových, tak těch, které lze zařadit mezi filmové klasiky. První promítání se uskuteční ve čtvrtek 19. listopadu.

„Chceme pomoci rozhýbat kulturu v Pardubicích a tohle je skvělá příležitost. Po dlouhé kulturní pauze, kdy byly všechny koncerty, představení, promítání a další akce zrušeny, si mohou Pardubáci i lidé z okolních měst konečně oddychnout a užít zábavu při filmových trhácích v autokině,“ říká marketingový ředitel kina David Kantor.

Enteria Autokino bude na závodišti fungovat od čtvrtka 19. listopadu, kdy bude provoz zahájen novou českou komedií Bourák od režiséra Ondřeje Trojana. V pátek si přijdou na své milovníci hudby a dokumentů, životopisný snímek Rytmus: Tempos popíše kariéru rappera Patrika Rytmuse Vrbovského. Sobota pak bude patřit celovečernímu filmu Havel, který převypráví život jedné z nejdůležitějších postav české historie. V programu pořadatelé počítají také s trháky jako Šarlatán nebo Bobule 3. V předvánočním čase ale nezapomněli ani na sváteční klasiky, mezi které řadí snímky Láska nebeská nebo Šťastný Nový rok.

Filmy se budou promítat zejména ve čtvrtek, pátek a v sobotu, a to vždy od 18 hodin. Milovníci prvních řad ale mohou dorazit o hodinu dříve, jelikož brána areálu se bude otevírat v 17 hodin. Kapacita autokina na Dostihovém závodišti v Pardubicích je 120 až 200 aut. Filmoví diváci si mohou vstupenky zakoupit v předprodeji na portálu www.masvstupenky.cz, přičemž jeden lístek za 250 korun platí pro celé auto. Vstupenky budou v prodeji i na místě.

„V autokině díky teplotám je možné mít zapnutý motor, ale prosíme návštěvníky, aby z ekologických důvodů startovali co nejméně“, uvedl hlavní pořadatel Marek Landsman. Nejlepší podívanou zajistí kromě dobrého filmového výběru také velkoplošná LED obrazovka o rozměrech 9×4 metrů. Zvuk si návštěvníci naladí přes autorádio na frekvenci 105,6 FM.

Celý areál autokina si mohou také pronajmout firmy, které si uzpůsobí program vlastním potřebám. „Společnosti přišly kvůli uzavřeným restauracím a dalším podnikům o tradiční vánoční večírky, proto jim nabízíme pronájem kina s vlastním výběrem filmu, ale lze i realizovat autokoncert některé z kapel,“ doplnil David Kantor.

Pořadatelé žádají o dodržování pokynů pořadatele, které budou včas zveřejněny. Bližší informace naleznete na facebooku Autokino Pardubice a na webu www.autokinopce.cz.  Enteria Autokino v Pardubicích provozují pardubické agentury Goagency s.r.o. a Máša agency s.r.o. Generální partner je pardubická společnost enteria. Mediální partneři kina jsou Pardubice Živě, televize V1 a Český rozhlas Pardubice. Záštitu nad akcí převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Vstupenky do autokina zakoupíte ZDE

DAK Production