Českou hymnu při slavnostním zahájení zazpívá hvězda drážďanské opery

Českou státní hymnu při slavnostním zahájení mítinku 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou zazpívá mezzosopranistka Štěpánka Pučálková. Rodačka z Berlína je sólistkou Semperovy opery v Drážďánech. V roce 2018 byla nominována na Cenu Thálie za roli Charlotte v opeře Werther, kterou uvádí Národní divadlo v Praze.

V roce 2012 absolvovala studium na Mozartově univerzitě v Salzburgu. V roce 2015 byla finalistkou Hans Gabor Belvedere Competiton a získala cenu „Nejlepší ženský hlas“ na mezinárodní soutěži Concours International de Belcanto Vincenzo Bellini v Marseille. V roce 2019 se představila jako host na koncertu Placida Dominga v pražském Stavovském divadle. Vystupovala také na 30. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově a na 50. jubilejním Velikonočním festivalu v Salzburgu. V drážďanské opeře ztvárnila mnoho stěžejních mezzosopránových rolí. V roce 2020 potom debutovala ve vídeňské Volksoper v roli Carmen.

Slavnostní zahájení mítinku 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se uskuteční v neděli 8. října 2023 v 11:00 hod. V rámci ceremoniálu koním a jezdcům požehná také lanškrounský farář a patron Zbigniew Czendlik.