Českou státní hymnu zazpívají 4 Tenoři

Českou státní hymnu v rámci slavnostního zahájení 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou zazpívá vokální seskupení 4 Tenoři, držitelé zlaté a platinové desky. Zahajovací ceremoniál se koná v neděli 9. října v 11:00 hod.

Dva držitelé ceny Thálie, pop muzikálová legenda a sólista opery Národního divadla, hymnu zazpívají společně vůbec poprvé. „Je pro nás čest, že si organizátoři vybrali právě nás,“ uvedl Pavel Vítek, který nedávno oslavil životní jubileum ve vyprodaném sále pražské Lucerny. Také ostatní sólisté 4 Tenorů – Marian Vojtko, Jan Kříž a Michal Bragagnolo se na dostih těší. „Sledujeme závod každý rok v televizi a letos poprvé jej uvidíme na vlastní oči,“ vysvětlil Marian Vojtko. 

Seskupení 4 Tenoři založil pardubický rodák, Janis Sidovský. Kvarteto patří k nejúspěšnějším hudebním seskupením současnosti a 21. října vydává své druhé album nazvané Láska prý. Jeden z prvních koncertů 4 Tenoři uskutečnili v aule pardubické univerzity v roce 2019 a dodnes vyprodávají sály v Česku i na Slovensku. 

foto: Lenka Hatašová